Aguila Mirko

CZŁOWIEK I JEGO ŚWIĘTE DOŚWIADCZENIAfirewheelmirkoŚwięte doświadczenia są naturalną częścią ludzkiego życia, są to doświadczenia, które wzbogacają i uzdrawiają nasze serce. Rozszerzają one perspektywy, które mamy w życiu i dostarczają nam nowych narzędzi by żyć bardziej zadowalająco i szczęśliwie. Pozwalają nam mieć kontakt z tym, co wiemy o nas. I pozwolą nam zapoznać się z tymi częściami w nas samych, których nie znamy, ale intuicyjnie czujemy. Ułatwiają nam pełniejszy kontakt z naszym życiem wewnętrznym, oraz za pośrednictwem naszego wnętrza, również pełniejszego kontaktu z samym życiem.

Wielu ludzi powie, że istnieją dwa różne stany: zwykła rzeczywistość i nie zwykła rzeczywistość. Nie-zwykła rzeczywistość nie jest zwyczajną, ponieważ nie zapoznaliśmy się z nią. Jest źródłem inspiracji dla artystów, mistyków i naukowców. Są one prawdziwymi doświadczeniami człowieka (czasem piękne, czasem nie).

despertar6Święte doświadczenia wykraczają one poza rozum. Nie zaprzeczają mu, ale obejmują i przezwyciężają . Są zbyt duże (zbyt pełne życia), aby zmieścić się w ograniczonej przestrzeni rozumu. Kiedy ich doświadczamy mamy dostęp do najwyższej logiki, do nowych porozumień; pozwalają nam poszerzyć paradygmaty, które mamy o sobie i o świecie.

Doświadczenia tego rodzaju, transcendentne, transcendentalne a nawet transformujące, mogą występować naturalnie (są bardzo zróżnicowane pod względem formy i intensywności) oraz ze względu na różne wydarzenia: narodziny człowieka, śmierć osoby bliskiej, kontakt seksualny, głęboko znaczące prace („misja w życiu „), intensywna przyjemność, bardzo silny ból, pozbawianie czuciowe, poszczenie, doświadczenia bliskiej śmierci, etc. Mogą też być uprawiane dzięki niektórym praktykom jak : medytacja, pieśni sakralne, szałas potów, muzyka, uczestnictwo w ceremoniach religijnych, etc.

Bardzo skutecznym sposobem jest branie udziału w uroczystościach z enteogenami. Enteogen oznacza „z Bogiem”, „wytwarzania przeżywania doświadczenia Boga”, „natchnione przez Boga”. Enteogeny są „Święte Rośliny”, które różnią się od leków, nie tylko ze względu na rodzaj doświadczeń, które sprzyjają, ale także dlatego, że nie uzależniają i poprawiają zdrowie fizyczne i psychiczne uczestnika.

Moim zdaniem, człowiek musi doświadczyć odmiennych stanów świadomości. Wydaje się to być naturalną tendencją, ale nowoczesne społeczeństwa odmawia swoim członkom szansę na ich doświadczenie, a zatem pozbawia ich ważnej części ich natury.

Dziś nie posiadamy dużo świadomości z korzyści płynących z doświadczania tych stanów. AleAyahuasca człowiek nadal ich potrzebuje. Zatem z tego powodu sięga po narzędzia dostępne na wyciągnięcie ręki: koncerty rockowe, intensywna praktyka jakiegoś sportu, ceremonie religijne; środki te ułatwiają doświadczyć i pokazać emocje, uczucia i zachowania trochę „poza schematem”.

Niektórzy czują się uwięzieni przez cierpienie w ich poszukiwaniu transcendencji i wielu czuje się uwięzionym przez nie doświadczenie świętych wymiarów egzystencji, a także są naciskani komunikatami w stylu „być dobrym i przestrzegać zasad.” Pod presją frustracji ograniczonej percepcji i przymusem ich wolności, kończą myśląc, że ich frustracja pochodzi z dobrego zachowania, więc zaczynają żyć w sposób niemoralny z nieodpowiedzialny z chęcią czucia się „wyzwolonym”. Padają ofiarami własnej ignorancji w szponach uzależnienia od narkotyków, gangów, przemocy, rozwiązłości, alienacji i ogólną postawą odrzucenia i utraty wartości do życia. Uciekają od ich rzeczywistości lub wykonują szczere poszukiwania, ale z mylną transcendencją i wolnością.

Nie jest to łatwe zobaczyć siebie samego, ale to jest najbardziej produktywne. Musimy mieć odwagę spojrzeć do naszego środka tak, by nie trzeba było winić zewnętrznego świata za nasze nieszczęścia. Świat zewnętrzny jest tylko stworem, który urodził się w środku naszym. Miejsce, gdzie musimy działać, aby być szczęśliwym jest w nas samych. Do tej transcendentalnej i kosmicznej misji (bycia szczęśliwym) musimy wykorzystać całą naszą energię i całą naszą inteligencję. Całą naszą wolność i całą naszą odpowiedzialność.

Stany nadzmysłowe pożądane, są one również transcendentalne, stany, które pozwalają nam funkcjonować dobrze „tam”, ale także „tutaj”.Stany, które leczą nas, naszą psychikę, nasze ciała, nasze relacje i transformują. Dla człowieka, który sprawdził jak świeża woda łagodzi pragnienie, z łatwością będzie mógł powstrzymać się od picia słonej wody, aby to pragnienie ugasić. Nie wszystko, co wychodzi z rozumu jest racjonalne, niektóre rzeczy, które wychodzą z rozumu, są nieracjonalne. Musimy znaleźć stany korzystne, produktywne i uzdrawiające.

Bardzo mądra rada, która wydaje mi się rozsądna, aby podążać jest obserwowanie rzeczy i sądzić po wynikach, niech życie będzie ważniejsze niż pojęcia. Jeśli święte doświadczenia zdarzą się z przygodnych sytuacji lub prezentów, które przynosi nam życie, trzeba je zaakceptować jako błogosławieństwo i stawiać się w takiej pozycji, aby uzyskać maksymalną korzyść od nich.

Mogą być kultywowane przy użyciu odpowiednich narzędzi. Praktykuję przy użyciu niektórych Świętych narzędzi i uznaję ich ogromny wkład w mojej osobistej wizji i zadowolenia z życia; jak również zależenia sensu i szczęścia w istnieniu.

Istnieją wspaniałe narzędzia, które nie obejmują wykorzystania ze Świętych Roślin, o których zawsze będę mówić dobrze i polecać ich jako wysoce użyteczne .Również zawsze będę uznawał, że Święte wymiary są naturalnym dziedzictwem człowieka, do których możemy sięgnąć poprzez wiele drzwi, przy użyciu różnych narzędzi.

bendicion4Pomagać sobie Świętymi Roślinami jest silnym i szybkim sposobem uzyskiwania dostępu do tych stanów i wymiarów. One są bardzo pomocne i są błogosławieństwem w moim życiu. Podarowały mi wiele z najpiękniejszych chwil, ale także najtrudniejszych, jakie kiedykolwiek miałem; a jednak, najbardziej uzdrawiających i produktywnych dla mojego samopoznania i rozwoju jako Istoty Ludzkiej.

Omawiamy dwa główne sposoby, w jakie święte wymiary mogą wystąpić a także dzielimy się niektórymi rodzajami doświadczeń, których można mieć podczas ceremonii Ayahuasca.

Aguila de los Andes Mirko


3 listopada 2016, 09:57


2 komentarze


 • piotrek:

  Fajnie że jesteś i piszesz o tym wszystkim. Bardzo brakuje nam tej prawdziwej „rdzennej” wiedzy. Wielu z nas żyje jeszcze jak zahibernowane poczwarki bez świadomości swojego potencjału. Nie mogę zrozumieć jak wielką ignorancją i pychą trzeba się kierować by tworzyć prawa działające wbrew naturze. To tak jakby stwierdzić że Bóg się pomylił dając nam te wszystkie narzędzia w postaci świętych leczniczych roślin.Czując bezsilność i będąc odciętymi od swojej natury, kierując się strachem często wpadamy w pułapkę pseudo-religii stworzonych przez człowieka które nawet najwyższe bezcenne wartości potrafią przeliczyć na pieniądze. Wierzę że wszystkie bariery sprawią że będziemy mogli bardziej docenić stan po transformacji a kierując się sercem będziemy naturalnie robić to co słuszne a nie to co nakazane.
  Cieszmy się życiem jak motyle, nie traćmy ani chwili na rozmyślanie o traumach z przeszłości bo zabijamy w ten sposób obecną chwilę a tylko ona jest prawdziwa.
  Dopiero z perspektywy motyla widać że wszystkie etapy i ciężkie przejścia były konieczne żeby chociaż przez kilka chwil móc w pełni doświadczać daru jakim jest życie.
  Dziękuję w imieniu wszystkich którym pomagasz w tym procesie ;)

  • mirko:

   Dziękuję Piotrek, nie ma co patrzeć na innych, kiedy realizujemy Swoje Zycie.
   Trudno jest, ale trzeba tak jak napisałeś : „Cieszmy się życiem jak motyle, nie traćmy ani chwili na rozmyślanie o traumach z przeszłości bo zabijamy w ten sposób obecną chwilę a tylko ona jest prawdziwa.”
   Pozdrawiam serdecznie.
   Mirko

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
CO TO JEST PRAWDZIWA MIŁOŚĆ?

Po cielesnych doznaniach i zmaganiach się z przypadłością, budzi się i bardziej oświecona dusza. Dusza spragniona Miłości, a to zawsze powoduje dużo emocji i powstają pytania. Wśród nich: Co to jest Prawdziwa Miłość?. Prawdziwa...

Zamknij