Aguila Mirko

„DIETA” 2014 W PUSZCZY AMAZOŃSKIEJ.AlexM1Minęło już 10 lat, od kiedy odprawiłem pierwsze spotkanie, ze Świętą Rośliną Ayahuasca w Polsce. W tamtych czasach, mało kto wiedział co to w ogóle jest Ayahuasca, byłem pierwszy w Polsce, który to zrobił. Może jeszcze ktoś to wykonał wcześniej, ale wątpię. Pisze to, bo wczoraj w nocy, właśnie we śnie przyszła do mnie cała ceremonia i osoby, które w nim wzięły udział. To całkowicie inne czasy, każdy odnosił się z szacunkiem i pełnią pokory. Czasy zmieniły się, to rzecz normalna, ale teraz prawie większość podchodzi do ceremonii, tylko dla fajerwerków i „odlotu”, które nazywają „wisie”, dla sensacji, kto „widział” najlepiej, albo kto jest lepszy czy gorszy. To wszystko spowodowało , że Święta Roślina Ayahuasca znalazła się na liście narkotyków. Z powodu takiego podejścia i nie tylko, też dlatego, że ludzie prowadzący ceremonię ogłaszają i częstują „Ayahuasca” zrobioną z innych elementów, innych roślin, a co najgorsze, są tacy co „produkują” z elementów chemicznych i to nie jest zabronione, bo to nie rośliny, a rośliny są niebezpiecznie dla systemu.

Dieta8Piszę to, nie jako krytykę, pretensję, albo żeby się wyróżniać, tylko ze smutkiem w sercu. A to wszystko wychodzi i widzę wyraźnie, bo jestem jak co roku w trakcie „dietowania” w dżungli Amazońskiej w Peru. W tym roku „dietuję” w nowym pięknym miejscu, dzięki Aleksandrowi, kręgarzowi mieszkającemu w Anglii, który prosił mnie, bym przyjechał „dietować’ z nim właśnie tutaj. On „dietuje” by oczyszczać swoje ciało i duszę, oraz dostać wiedzę od roślin, by lepiej wykonywać swoją pracę. Najważniejsze w tym, by wziąć udział w ceremonii Ayahuasca tu w puszczy Amazońskiej, na ziemiach Shipibo (grupa etniczna), kilka razy chciał wziąć udział w Europie i nie udało się z rożnych powodów. Ja, jak co roku by nabrać sił i poznać inne rośliny.

Dieta7Spotkaliśmy się na Lotnisku „Jorge Chavez” w Limie, bo tam czekałem na niego, stąd polecieliśmy następnego dnia do miasta Pucallpa. Lądowaliśmy koło 10 i stąd wsiadaliśmy do „colectivo” (czyta się: kolektiwo, specyficzny miejscowy sposób komunikacji) samochód osobowy, który zabrał nas do miejscowości Honoria, a stąd łódką motorówką, wzdłuż rzeki Pachitea, około ½ godz. Wysiedliśmy na brzegu rzeki, pożegnaliśmy się z kierowcą łódki i ruszyliśmy pieszo około 1 ½ godz drogi do miejsca nazywane : „Santuario Huishtin” (czyta się: uisztin = Gwiazda Poranna), gdzie powitał nas „curandero” Don Enrique.

Dieta2Don Enrique dotarł tutaj jako młody człowiek, osiedlił się i pomału wybudował obecnie jego ośrodek, na półwyspie otoczonym gorącą rzeczką „Aguas Calientes” (rzeczka z wód wulkanicznych), która ma na miejscu 84 ⁰C, jak domyślacie się nie można w niej pływać, niestety jest to możliwe tylko jak przychodzi pora deszczowa, wtedy obniża się temperatura rzeczki. Ośrodek posiada pokoje jednoosobowe dla około 20 osób. Mamy szczęście, bo jesteśmy sami w całym ośrodku, bo kiedy przyjechaliśmy cała grupa wychodziła z „dietowania”. Tu nie kończyło się nasze szczęście, braliśmy udział w 3 ceremoniach Ayahuasca, gdzie śpiewali pięknie „Ikaro” Don Enrique, jego żona i brat Don Enrique, też miałem okazję grać na swoim flecie dlaDieta12 wszystkich co byli ze mną na ceremoniach w Polsce. Nie da się opisać słowami pojawiających się przeżyć podczas ceremonii, w pewnym momencie „byłem” w środku mojego ciała i widziałem, ze środka moje żebra, serce, naczynia od środka, to wszystko działo się jak śpiewała piękne „Ikaro” żona Don Enrique.

Tu czas mija inaczej, wśród roślin, drzew, wody. Towarzyszą tylko odgłosy owadów, śpiew ptaków, krzyk zwierząt i szum liści różnorodnych roślin, nie ma prądu, więc nie ma żadnego sprzętu i też nie można go używać. Dlatego to miejsce jest jeszcze czyste i ma swoją moc, Dieta3niech tak będzie jak najdłużej. Właśnie tu w izolacji, człowiek zauważa jak mało jest jemu potrzebne do życia, jak nawyki czy schematy, które system i nauki wdrażały do naszego umysłu i bez których jak mamy zwyczaj mówić, nie da rady wyjść z domu, czy w ogóle żyć są to tylko przyzwyczajenia i da się żyć bez tego wszystkiego. Niestety takie miejsca są już nieliczne, samą roślinę Ayahuasca już nie można znaleźć tak blisko, trzeba coraz głębiej szukać, bo tylko wycinają i wycinają i nikt nie sadzi. W taki sposób niszczą coraz więcej lasu a puszcza Amazońska umiera.

Podczas „dietowania” łatwo jest przejrzeć wiele rzeczy, które robią z naszego życiaDieta10 koszmarem i życie w cierpieniu i bólu. Jeśli martwisz się o rzeczy, które już miały miejsce i o których nic nie można zrobić, jesteś mentalnie związany z przeszłością, które rani. Wspomnienia zużywają energię, którą mamy do dyspozycji, aby żyć w teraźniejszości. Ponadto, cierpienie spowodowane przez zdarzenia, które jeszcze nie miały miejsca, które są w przyszłości, czy blisko czy daleko, są także obszary umysłu, które zużywają się energetycznie. Jeśli myślisz o przeszłości lub przyszłości unieruchomisz się w teraźniejszości, zostaniesz statyczne, wykluczony by poprawnie działać, podczas gdy twój umysł podróżuje przez bezużyteczne obszary twojego istnienia. Programować przyszłość, planować strategie, aby osiągnąć cel logiczny racjonalny, emocjonalny do zaakceptowania Dieta11dla którego kierowaliśmy się, bardzo różni się od budowy domu z kart dla złudnej przyszłości. Jeśli człowiek nie działa w teraźniejszości aby zrealizować te pragnienia, energia użyta by to budować, to stracona energia.

Podobnie, jest przejrzeć i ocenić doświadczenia z przeszłości, aby wyciągnąć z nich lekcje, które mogą być stosowane w teraźniejszości, jest ważne i pożądane. Ale różni się to bardzo od życia polegającego na „przeżuwaniu” bolesnych doświadczeń, ponieważ to karmi negatywne wyobrażenia o sobie. Nie patrz w przeszłość za dużo i w przyszłość w każdej chwili. Naucz się, że życie nie jest przeszłością ani przyszłością, życie to każda sekunda którą oddychamy, każda chwila radości, każda chwila cierpiąc za przeszłość i martwiąc się oDieta5 to, co może się zdarzyć, to chwila zmarnowana. Gdybyśmy żyli w każdej sekundzie tak, jak powinno być, nie wpływałyby na nas tak bardzo stare wspomnienia i bolesne porażki, które w teraźniejszości nie mają żadnego znaczenia.

Więc kiedy jesteś przywiązany do przeszłości lub boisz się tego, co może być, pamiętaj, że to każda sekunda stracona i nie wróci, jak każda kropla wody, który kropi tylko jeden raz, jak każdy kwiat, który rośnie i kwitnie w innym czasie, tak jak dzisiejszy dzień, który nie patrzy wstecz, aby iść do przodu. Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość, to nie są okresy, w czasie, to są okresy, w umyśle.

Dieta9Nie trzymać się przeszłości … To co odchodzi, po prostu odchodzi! Teraźniejszość też będzie odchodziła a wkrótce będzie przeszłością. Też nie trzymaj się przyszłości, bo stanie się teraźniejszość po czym stanie się przeszłością. Wszystko stanie się przeszłością. Wszystko będzie uciekało ci z reki. Trzymanie się czegoś, po prostu przyniesie cierpienie. Musisz uwolnić się.

Nasze cierpienie i nasz ból dzieją się, bo nie umiemy uwolnić się. Żyjemy martwiąc się o przyszłość, a czasami jesteśmy zmartwieni sytuacją z przeszłości i wprowadzamy je do umysłu ponownie, a tym samym staje się teraźniejszością i nadal cierpimy i cierpimy. Musimy zrozumieć, że nasz czas, jedyny który się liczy, to ta chwila … TERAZ.Dieta

Od teraz, umieść swoje siły, aby zbudować nowe życie, skierowane do góry i idź prosto, bez oglądania się w wstecz. Zrób jak słońce, które codziennie się rodzi, nie myśląc o nocy,która już minęła. Żyj dobrze dzisiejszego dnia, który masz w swoich rękach. Zostaw wczorajszy dzień, który cię prześladuje. Zostaw jutrzejszy dzień, który cię niepokoi. Pomyśl, że masz tylko dzisiaj. Skorzystaj z tego! Podziękuj! Pomyśl, że dzisiaj jest twój dzień. Z wczorajszym dniem nie licz się, z jutrzejszym również. Aby walczyć …. Aby pokonać …. Aby naprawić …. Aby kochać …. licz się tylko z teraźniejszością.

Dieta4Daj każdego dnia jego znaczenie. Wczorajszy dzień … minął. Jutrzejszego dnia …. nie ma. Nie trzymaj się przeszłości, lub smutnych wspomnień. Nie można ponownie otworzyć uzdrowioną ranę. Nie ożywiaj stare cierpienia i bóle. To co się stało, stało się …
Niektórzy myślą, że łatwo jest mówić, ale jest trudne do wykonania, ale to trwa tylko kilka minut, oczywiście, jeśli wiesz jak. Zapraszam, aby dowiedzieć się, jak uwolnić się od przeszłości i przestać martwić się o przyszłość, to umieć żyć. Twój czas jest TERAZ.

Dieta6To wszystko pisałem podczas „dietowania” i kiedy już opublikuję, to będzie znaczyło , że jestem już w Limie lub w Polsce. Chciałbym organizować takie „dietowania” dla tych co chcą przeżyć niesamowite chwile wśród mocy natury w następnym roku.

Aguila Mirko


5 października 2014, 15:26


9 komentarzy


 • piotr:

  Bardzo pokrzepiający tekst.Czuć że pisany pod wpływem przeżywania pozytywnych emocji.Wszystko o czym piszesz wydaje się być takie proste a mimo tego tak niewielu z nas udaje się żyć we właściwy sposób. Niewątpliwie środowisko w którym przebywamy ma na nas wielki wpływ i pewnie jego zmiana jest bardzo pomocna przy próbie zrozumienia i zmiany życiowej filozofii. Stosuję głodówki oczyszczające, dieta w puszczy to moje marzenie myślę że dla wielu z nas mogłaby się okazać przełomowym wydarzeniem w życiu ponieważ jest połączona ze zmianą otoczenia i izolacją od rzeczy które nie są nam niezbędne do życia a pochłaniają nam większość życiowej energii.
  Serdecznie pozdrawiam i do zobaczenia.

  • mirko:

   Tak jest Piotrze i dziękuję za komentarz. Chciałbym, by każdy mógł przeżyć własne powtórny narodziny :)
   Pozdrawiam serdecznie.

 • Lehila:

  Mirko – głęboko w sercu czuję, że to co piszesz ma głęboki wymiar Prawdy. Zyjemy w miejscu które z prawda ma niewiele wspólnego. Wszyscy jesteśmy oszukiwani. Nie chcę byc śrubką w maszynie. Zapragnęłam pojechać tam z tobą i dowiedzieć się wreszcie kim jestem. Myślę że ceremonia z e swiętą rosliną tak naprawdę ma sens w miejscu gdzie Ona rośnie. Przesyłam dużo miłości,. Małgorzata

  • mirko:

   Dziękuję Małgosia , za komentarz. Niestety nasz umysłu, tresowany przez wiele pokolenia, jest nasz największy wróg na drodze do SIEBIE.
   Pozdrawiam serdecznie.

 • Viola:

  …czas ceremonii i czas bycia w doczesności…te proporcje mogą się odwrócić, i życie stanie się ceremonią chwilami przerywaną przez wpadanie w ciężki sen materii..
  Mirko, chciałabym mieć tyle szczęścia aby móc uczestniczyć w Twoich dietach :)

 • Afghan Dreamweaver:

  beautiful

 • Aleks:

  Witam Was serdecznie. Minelo juz prawie pol roku odkad mojej peruwianskiej przygody z Mirko Fernandezem. Z perspektywy czasu musze powiedziec, ze byla to moja wycieczka życia ,wycieczka do innej rzeczywistosci, innych realiow i innego swiata.

  Serdecznie pozdrawiam, Aleks :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
ODZYSKAĆ WEWNĘTRZNĄ MOC

Przez wieki poszukiwaliśmy mocy na zewnątrz; w naszych rodzicach, u bogów,w królach, w mędrcach, u magów, w medycynie, w religii,...

Zamknij