Aguila Mirko

Gorące Przesilenie: Evo wzywa do wyjścia z ONZ, NATO, MFW, BŚ!!!Prezydent Boliwii Evo Morales powiedział w piątek, że organizacje międzynarodowe, takie jak ONZ (UN) i Sojuszu Północnoatlantyckiego (NATO) są zaprojektowane by „ujarzmić i oszukiwać ludzi”, więc wezwał społeczność międzynarodową do zbudowania globalnej organizacji na rzecz ubogich, zorientowaną na sprawiedliwość i suwerenność państw.

Evo Morales powiedział w „Ceremonii Letniego Przesilenia”, który tym razem odbył się w „Isla del Sol” w La Paz. Zarówno tyle słońca i ciepła, i ktoś mógł uwierzyć, że Evo wziął zbyt dużo słońca i zachorował. Nie. Morales powtarza to samo przez długi czas, a więc wydaje się być bardziej niż kiedykolwiek co do tego przekonany.

(….) ….. „Kolonialne instytucje światowe mają na celu ujarzmić i oszukiwać ludzi. NATO i ONZ, poprzez sławną Radę Bezpieczeństwa Narodów, niszczą i najeżdżają kraje, ignorując pierwszą potrzebę, którą jest bezpieczeństwo narodów, życia i Matki Ziemii, „powiedział Morales.

On powiedział, że narody świata „nie akceptują tego, że międzynarodowe organizacje przyznają sobie prawo do inwazji i interwencji (…) Nie chcemy tego i nie uznajemy, to jest neoliberalna biurokracja”.

„Wzywamy ludów, aby zerwać łańcuchy niewolnictwa”, powiedział prezydent Boliwii, po polecaniu również budowę nowej architektury finansowej, która „byłaby wolna od kajdan Banku Światowego(BŚ) i Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW )”.

„Musimy się uwolnić z niewoli kolonialnej, zadłużenia zagranicznego, który są wykorzystywany do szantażu i wymuszenia nas do oddania naszego bogactwa,” powiedział Evo Morales.

Powiedział, że jest to „nasze wezwanie, anulować niesprawiedliwego zadłużenia, dość nierówności i ubóstwa. Kraje rozwijające się muszą tworzyć własne instrumenty finansowe, mamy ogromną odpowiedzialność ocalenia Planety, Życia i ludzkości.”

Evo Morales również uważał za niezbędne, stworzenia wielonarodowego państwa, gdzie „panowałby szacunku społecznego, gospodarczego, politycznego i kulturalnego.”

„Z prawami Matki Ziemi możemy dobrze żyć i stawić czoło rządom zielonej gospodarki, promowanej przez kapitalistów, którzy promują „utowarowienia” natury, to jest gospodarka śmierci, ponieważ skasuje na śmierci narody,świat, jest to kolonializm środowiskowy „podkreślił prezydent południowoamerykański.

Dla Moralesa ma kluczowe znaczenie kontynuowania wzmocnienia „sojuszu narodów Południa przeciwko neoliberalnej interwencji i kolonializmu. Żyjąc w solidarności możemy wzmocnić nasze porozumienia dla rozwoju życia i ludzkości”.

„Musimy zbudować suwerenność ludów Południa. Nie możemy być pionkami mocarstwa z północy, nie jesteśmy repozytorium odpadów nuklearnych i niewyczerpanym źródłem surowca dla nich”, powiedział.

Wypowiedzi prezydenta Boliwii powstały na uroczystość z okazji Przesilenia Letniego, co oznacza koniec „nie czasu” i przejścia w nową erę braterstwa. Dla kultury andyjskiej, to 21 grudnia jest transcendentalną, bo jest początkiem nowej ery.

Tłumaczony z : Insurgente.org

1 ORZEŁ MIRKO


23 grudnia 2012, 07:10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
WIELKI ŚWIĘTY KRĄG ŻYCIA.

Na początku czasów ludzkości Stwórca kazał swoim stworzeniom usiąść w kole na Matce Ziemi i zaczął opowiadać o każdej Rasie,...

Zamknij