Aguila Mirko

Historia Ayahuasca z perspektywy ludu Shipibo-Conibo.Opowiem wam historię, kiedy Ayahuaska była człowiekiem. Pewnego dnia pewien mężczyzna wyszedł z domu i znalazł na drodze drzewo. Usiadł pod tym drzewem i zaczął śpiewać.

Spędził tak wiele czasu, śpiewając pod drzewem, jego dzieci już zaczęły się martwic i wyruszyły w jego poszukiwanie: „Ojciec, cały czas żyjesz bez jedzenia śpiewając tylko ”. „Wróć do domu z nami, „powiedziały. „Nie mogę przestać śpiewać” odparł.

Po pewnym czasie, gdy dzieci wróciły z jedzeniem. „Tato, już śpiewasz od wielu miesięcy. Co chcesz osiągnąć. ” Mężczyzna zdenerwował się i krzyknął: „Weźcie to jedzenie.” „Ten post (dietowanie) i tą piosenkę, robię to dla Was!” … „Śpiewam z drzewem, aby nauczyło mnie leczyć, abym tak mógł podać wam Ayahuaskę gdy będziecie chorzy.”

Czas mijał … i kobieta zaczęła się martwić, więc poszła szukać męża, a po

przybyciu do drzewa, zobaczyła mężczyznę, który był bardzo mały i zgarbiony, a z jego korony wyrastała roślina Ayahuasca ku niebu. Skarciła go, „Popatrz, jak ty wyglądasz”. Ale postanowiła mu towarzyszyć i usiadła obok niego.

Pewnego dnia jeden z jego wnuków szedł przez dżunglę.

Dziadek zamieniony w drzewo, zawołał go. Początkowo chłopiec był przerażony, ale szybko rozpoznał swojego dziadka, dziadek, pozostałym cichym głosem powiedział: „Wytnij kawałek mnie … będziesz mógł nauczyć się śpiewać i leczyć …… i pomożesz wszystkim tym, którzy jej potrzebują”

I chłopiec zaakceptował propozycję: „Będę pierwszym uzdrowicielem,” powiedział.

Później, po jakimś czasie wszystkie wnuki przyszły odwiedzić dziadka, ale okazało się, że wszystko co znaleźli, to duża lianą wyrastającą z ziemi i zapleciona w drzewie i pod nogami, gdzie jego żona usiadła, wyrosła kolejna roślina, Chacruna. Wtedy wszystkie wnuki śpiewały piosenki dziadka i od tamtego czasu uzdrowiciele śpiewają, ponieważ człowiek śpiewając staje się lianą Ayahuasca.

1 Orzeł Mirko


2 września 2012, 15:07


2 komentarze


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
„DIETOWANIA” W MIEŚCIE PUCALPA – PERU

Ostatnio stało się modne pisanie lub opowiadanie, o tym co niektórzy ludzie zakładają, co to jest rzeczywiście święta komunia z...

Zamknij