Aguila Mirko

ISTOTA LUDZKAserhumano3Jesteśmy takim produktem w którym nasze doświadczenia i interpretacja tych samych doświadczeń, kształtują nas; każde doświadczenie daje nam postawę do rozwiązania następnego, rozpoczynając od tego  i nie jest to drobny szczegół, bo po mimo istnienia powszechnego miejsca , możliwych kombinacji jest wiele doświadczeń, które stają się solą życia, dając nam różne osobowości, rozróżniając nas.

 

Wewnątrz doświadczeń, istnieją interpretacje takie punktowe i ogólne; punktowe wymagają większej analizy, bo punkt zainteresowania jest do natychmiastowego zastosowania a te, które są ogólnie, są w zasadzie rzadko analizowane, są praktyczne zastosowane, ale z wyboru. Te ostatnie są wznoszone jako stałe ramki wierzeń i stają się terenem – nieograniczonym i dlatego niewidocznym – na których kwitną odpowiedzi na punkty natychmiastowego zainteresowania. Mogą nawet być całkowicie fałszywe, ale to, co nie może być ignorowane, jest to że ramy te zapewniają takie silne uwarunkowanie, że sama rzeczywistość może być odbierana z bardzo różnego punktu widzenia jednej osoby, bo każda osoba jest inną.

ser-humanoInna sprawa, którą nie powinna pozostać niezauważona jest to, że nie możemy postrzegać rzeczywistości, bo to jest coś dynamicznego i nieskończonego, tzn że jego jednorodzone doświadczenie przekracza nasze rozumienie. Co najwyżej możemy dostać migawki od stałej chwili czasu i ulotnej rzeczywistości i jeszcze dalej, od rzeczywistości do której możemy mieć dostęp lokalnie poprzez zmysły. I, oczywiście, nie może wykraczać poza nasz punkt natychmiastowego zainteresowania, bezwzględną lokację. Absolutna rzeczywistość, jak również prawda absolutna muszą istnieć, na siły, ponieważ są one jeszcze jedną możliwością, którą nie może zostać usunięta radośnie z wachlarzu prawdopodobieństwa, ale są bezgraniczne koncepcje. „Moja rzeczywistość” i „moja prawda” to tylko serhumanodeklaracje, punkty widzenia jedynie obowiązujące osobiście. Są to deklaracje szczególnie stałe, które wyrażają przerwanie myślenia i dobrowolnie wykluczone ze wszelkiego rodzaju przeglądów; może to przypominać wypolerowaną przez mądrość zbroję, ale w rzeczywistości (w punktowych terminach), to tylko zbiór różnych kawałków tkanin jedwabnych związane drutem.

Jednym z elementów, który czyni słabszym cały zbiór, jest idealizm, romantyczne pojęcie, sublimacja tego co mało prawdopodobne, oda do tego, co powinno być bardziej na czasie; jednak można – dosłownie – umierać czekając na odpowiedni moment, nie zdając sobie sprawy, że jest rozpoznawalny  jako takie tylko wtedy kiedy stało się. Tuż przed, posiada tylko oczekiwanie, żeby tak było, często (jeżeli nie większość przypadków) oczekiwania działają jak hamulec. A wiadomo jest, że praca która nigdy się nie zaczyna, jest tą która najdłużej trwa aby spełnić się, począwszy od odroczenia aż do lepszego czasu, by po leżakować w postaci frustracji.

serhumano2Jeśli nie wiedziałbym, czego chcę, wtedy byłbym jak liść, który wiatr zawieję gdziekolwiek mu się podoba. Jeśli wiem, i nie podejmuję działania, to byłbym tchórzem; gdybym przewidział wyniki, byłbym wtedy futurologiem lub spekulantem. A jeśli pomimo czegokolwiek, podejmuję lub nie podejmuję działania, życie po prostu będzie kontynuować. Czy chcę , czy nie chcę.

Dlatego wypędzam ode mnie ograniczające przekonania i odrywam się z każdym oddechem; jeśli mam się zadziwić, być może jest to najlepsze co może się zdarzyć, ale nie będę wchodził na ślepo do sieci, to znaczy, ignorując, że nikt nie może uciec z jego stanu takiego ludzkiego, którym jest sięgać w każdym momencie po interpretację, bez posiadania żadnej pewności.


11 czerwca 2015, 01:05

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
ODERWANIE SIĘ

W obecnych czasach Ty tylko możesz, uczynić cię szczęśliwym i wszystkie obecne chwile są bo jesteś w nich. A dziś,...

Zamknij