Aguila Mirko

JESTEŚ TWOREM SAMEGO SIEBIE.erestucreador7Niedawno wróciłem do Polski i z tego powodu odwiedzam i spotykam znajomych, przyjaciół i tych, którzy „mówią”, że są moimi przyjaciółmi. Podkreśliłem słowa „mówią” z tego powodu, że jak zaczynam z nimi rozmawiać, słyszę niestworzone historie na mój temat, nie wiem skąd wzięte. Jeśli ktoś jest przyjacielem, ogólnie mówiąc, i słyszy jakąś historię o swoim przyjacielu tak zwanym, to myślę , że lepiej jego o to zapytać i wyjaśnić okoliczności. Zamiast zachowywać się dziwnie i zakładać rzeczy, które, tak naprawdę mówiąc, są tylko w głowie tego „przyjaciela”, sam boryka się z tym, nakręca i w końcu może i nawet zachoruje.

erestucreadorJeśli chodzi o mnie, cieszę się bardzo, że ludzie interesują się mną, ale, zawsze jest jakiś ale, niestety, jak zawsze podkreślam, to zły nawyk i w obecnych czasach zmian, to droga donikąd. Obecne czasy, to czasy zmian, czasy poszukiwania SIEBIE, jako istota ludzka, ba, jako istota uniwersalna, będąca częścią WSZECHŚWIATA, gdzie wszystko jest połączone, ale tym samym bez zależne. Czasy JEDNOŚCI ze wszystkim, z każdą istotą tego WSZECHŚWIATA.

Więc zajmowanie się życiem swoich „przyjaciół” nic nie daje, a tu w Polsce jest to bardzo widoczne, każdy zajmuje się innymi, nie by wyciągnąć jakiś dobry wniosek, polepszać swoje życie, lub czegoś się nauczyć, nie, tylko by wyszukiwać w innych, swoich wad, kompleksów, strachów, itd. Tak, tylko by znaleźć pretekst do tego, że inni są „gorsi”, erestucreador91„brzydcy”,”ignoranci”, „brudasy”, „prymitywni”, i tak usprawiedliwiać się by EGO cieszyło się i dalej brnąć w ten iluzoryczny świat wytwarzany przez SYSTEM, za pomocą mediów, podkreślając,że są „wyjątkowi”. Najsmutniejsze jest to, że wielu Polaków (mogę mówić rodacy bo też jestem Polakiem), nie wszyscy na szczęście, kiedy wyjeżdżają zagranicę, z tym całym sposobem patrzenia na świat z zazdrością, zawiścią i pełen kompleksów (wszystko programowany przez media) to nagle ludzie z krajów, np. Ameryki Łacińskiej, patrzą się na nich i odnoszą się z wielkim szacunkiem, traktują ich jak gwiazdy (bo dla ludzi stamtąd, wszyscy biali ludzi są „gringo” tzn. z U.S.A) to im przewraca w głowie i EGO tak rośnie, że uważają się za „lepszych”, patrzą z góry i z pogardą, tak jakby byli erestucreador3„narodem wybranym”. Smutne jest to widzieć i słyszeć, a mogę to obserwować, bo ze względu na mój wygląd, mało kto myśli że jestem z Polski. Taki sposób programowania człowieka przez system istnieje już od dawna, dotarł do Polski, kiedy padł mur berliński, i naród polski niestety w sposób naiwny padł ofiarą prania mózgu, którego jestem świadkiem, bo żyję tutaj prawie 35 lat.

Niestety nadszedł czas, by przestać oszukiwać SIEBIE, bo każdy z nas jest przyczyną i tworem SIEBIE SAMEGO, swoich potrzeb,swojego bólu, swoich niepowodzeń. Jeśli byłeś ignorantem, nieodpowiedzialnym, to ty, tylko ty i nikt inny nie mógł być za ciebie. Nie należy zapominać, że przyczyną Twojej teraźniejszości jest twoja przeszłość, tak jak przyczyną twojej przyszłości jest Twoja teraźniejszość. Nie trzeba się „zajmować” innymi, trzeba się nauczyć od tych silniejszych, odważniejszych, zwycięzców, od tych którzy wygrali, mimo wszystko.

erestucreador5Nie narzekaj na twoje ubóstwo, twoją samotność lub nieszczęścia, stawiaj temu czoło z odwagą i akceptuj, że w taki czy inny sposób, wszystko zależy od Ciebie; nie bądź zły na własne błędy, ani nie podrzucaj ich drugiemu, akceptuj się teraz lub będziesz nadal się usprawiedliwiał jako małe dziecko, pamiętaj, że każdy czas jest dobry, aby rozpocząć i żaden nie jest tak straszny, aby się poddawać. Zacznij być uczciwym wobec siebie. Ujrzyj siebie, poprzez twoją odwagę, poprzez twoją wolę i twoją słabość do usprawiedliwienia się. Ujrzyj siebie w sobie, swobodniejszego i silniejszego a zaprzestajesz być marionetką okoliczności, bo sam jesteś twoim przeznaczeniem i nikt nie może zastąpić cię w budowaniu TWOJEGO CELU.

erestucreador8Nie obwiniaj nikogo, nie narzekaj na cokolwiek lub na kogokolwiek, przede wszystkim dlatego, że ty tworzyłeś TWOJE ŻYCIE. Ponoś odpowiedzialność za tworzenie SAMEGO SIEBIE i odważnie zwróć na siebie uwagę w niepowodzeniach, by można było zacząć od nowa; poprawiając się, bo triumf prawdziwego człowieka powstaje z popiołów błędu. Nigdy nie narzekaj na środowisko lub na ludzi, którzy są wokół ciebie, bo są tacy, którzy na twoim własnym środowisku umieli triumfować, okoliczności są dobre lub złe w zależności od woli lub siły twojego serca.

erestucreador1Mniej myśl o swoich problemach, a umrą bez pokarmu. Wstań i spójrz na poranek, oddychaj światłem świtu, podziękuj Słońcu i Twórcy, bo jesteś częścią tej siły życiowej, tego WSZECHŚWIATA. Obudź się, zadecyduj a będziesz triumfować w życiu. Nigdy nie myśl o nieszczęściu, bo nieszczęście jest pretekstem nieudaczników. TY JESTEŚ TWOREM SAMEGO SIEBIE.

Aguila Mirko


11 października 2014, 00:54


9 komentarzy


 • piotr:

  „Mniej myśl o swoich problemach, a umrą bez pokarmu”-Świetnie to ująłeś Mirko .Negatywne myśli egzystują w naszych głowach ponieważ regularnie je dokarmiamy. Można by to uogólnić stwierdzając, że nasze życie jest tym czemu poświęcamy naszą uwagę. Wiedząc to zaczynamy rozumieć że tylko odpowiednie skierowanie swojej uwagi wystarczy żeby wiele zmienić.
  To ciekawe że proces przebudzenia jest czasem w którym właściwie tylko zdajemy sobie sprawę z tego że wszystko jest i zawsze było proste i w idealnej harmonii jedyne co musimy zrobić to przestać to komplikować.
  pozdrawiam.

  • mirko:

   Dziękuję i pozdrawiam serdecznie !!! :)

   • Tomej:

    zawsze z wielką ciekawością czekam na Twoje kolejne wpisy. już od dawna odczuwam w sobie zmianę wynikającą z czasów w których żyjemy- zastanawiam się tylko kiedy inni to zauważą i czy kiedyś będzie tak że wszyscy sobie to uświadomimy i zaczniemy żyć w miłości do natury oraz innych stworzeń?

 • Andrzej:

  Mirko

  Nie my jesteśmy częścią Wszechświata ale to Wszechświat jest częścią nas.
  Jesteśmy jak krople w oceanie ludzkości ale od początku istnienia stanowimy całość.
  Nieistotna jest płeć, rasa czy kraj w którym aktualnie mieszkamy.
  Chcemy tego czy nie, jesteśmy jednością.
  Żeby zobaczyć więcej niż ogarniamy wzrokiem potrzebujemy perspektywy, wznieść się ponad samego siebie a wtedy myślę, ocena będzie inna.

  Jacy są Polacy wiem… sam jestem Polakiem.
  Myślę, że wpływ na postawę i postrzeganie świata mają:
  1. Wyznawana religia
  2. Kompleksy w jakich żyją Polacy związane hmmm… z zamożnością sąsiadów z zachodu.
  3. Niechęć do poznawania świata, innych kultur i ludzi.
  4. Przekonanie o własnej „nieomylności” i wyjątkowości…. tzw. „posłannictwo dziejowe” wpajane wielu Polakom od dzieciństwa przez rodziców.

  Mam jeno nadzieję, że wiatr zmian będzie w stanie zmienić mentalność ludzi w Polsce.

  • mirko:

   Andrzej;
   Każdy ma swoja prawdę, tak zawsze powtarzam , ze jesteśmy JEDNOŚCIĄ :)
   Tylko człowiek cywilizowany o tym zapomniał i odłączył się od NATURY.
   Za nim powstał człowiek, już Wszechświat istniał, i dołączyliśmy do tej CAŁOŚCI.
   Te wszystkie punkty co napisałeś, są rzeczy, który ma się w głowie, w umyśle,
   bo NATURALNY człowiek nie był karmiony tymi pojęciami.
   Niech wiatry zmian i energii obecnie działających zmieni ISTOTĘ LUDZKĄ!!!

   • Andrzej:

    Mirko

    Człowiek na pewnym etapie stwierdził, że może podporządkować sobie naturę i panować.
    Stracił kontakt z absolutną rzeczywistością tworząc obrazy świata w jakim żyjemy obecnie.
    Wydaje mi się,że jesteśmy zagubieni w tym przez nas stworzonym świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
„DIETA” 2014 W PUSZCZY AMAZOŃSKIEJ.

Minęło już 10 lat, od kiedy odprawiłem pierwsze spotkanie, ze Świętą Rośliną Ayahuasca w Polsce. W tamtych czasach, mało kto...

Zamknij