Aguila Mirko

KAŻDY DAJE TO, CO MA W SWOIM SERCU.Planta-Maestra_Grande_

Ostatnie wydarzenia w moim życiu , pokazały mi wiele rzeczy, ogromna lekcja życia. Jedno pokazało mi najlepiej , że każdy daje to co ma w SERCU. Następnie otrzymuje to, co daje, nic nie jest bardziej proste, nie ma innej zasady: nic nie ginie, wszystko się przekształca.  Dzięki tym wszystkim, którzy pokazywali mi tyle miłości, szczęścia, jedności, przyjaźń, bezwarunkowość, itd. czuję , że to wszystko mam w swoim sercu.

 

amor-incondicional3

Tu mały przykład, niegrzeczna osoba postanawia podarować komuś prezent na jego urodziny, ale w rzeczywistości gardziła tą osobą, ironicznie kazał w prezencie przygotować tacę pełną śmieci i odpadów. W obecności wszystkich, bo upokarzanie publiczne sprawiało mu przyjemność, przekazał swój prezent, który jednak z radością został przyjęty  przez solenizanta. Z uśmiechem na twarzy i bardzo grzecznie solenizant podziękował i poprosił, by poczekał chwilę, bo chciałby zwrócić życzliwość mu okazaną. Wyrzucił śmieci, przemył tacę, pokrył ją kwiatami, i oddał tacę z kawałkiem papieru z napisem: „. Każdy daje to, co ma”

Lekcja tej małej historii jest taka, że nie powinniśmy się smucić postawą niektórych osób, nie możemy tracić naszego spokoju. Wściekłość  jest szkodliwa dla zdrowia, gorycz szkodzi wątrobie i smutek truje nasze serce. Jako Istoty Ludzkie powinniśmy opanować nasze reakcje emocjonalne.

amor3Jeśli w twojej codzienności mówisz źle o innych, oceniasz każdego, doszukujesz się wad i ułomności, stale używasz wulgaryzmów, prowadzisz egoistyczne życie, nigdy nie myślisz o innych, ani o pomocy dla kogokolwiek, jeśli jesteś zły na wszystkich i pokazujesz regularnie agresję wobec innych, prawo życia oddaję ci dokładnie to samo: obelgi, mówienie źle o tobie, nikt nie chce ci pomóc i każdy zachowuje się agresywnie wobec ciebie.

Będziesz przyciągać do kręgu twoich przyjaciół, negatywnych, agresywnych, samolubnych (takich jak ty!) ludzi. Bądźcie panami samych siebie, nie dorzucajcie paliwa do ognia swojej nienawiści, nie traćcie swojego spokoju. Pomyśl zanim coś powiesz i nie ulegaj swojej impulsywności. Pamiętajcie o jednej rzeczy: kiedy otrzymacie prezent jak ta osoba, która otrzymała śmieci i odpadki, ale w postaci słów, działań, maili, komentarzy … Pamiętajcie, że każdy daje i jest w stanie dać tylko to co posiada i nic więcej, a będziecie czuć całkowitą ulgę. Jeśli masz orzeszka, nic innego nie możesz dać jak tylko orzeszka; jeśli zrozumiemy to, jak zachowują się ludzie, możemy to nazywać „miłość” dla siebie.

mochi5Nie ma nic lepszego niż, patrzenie na to co  pozytywne w innych, jeśli mówisz w konstruktywny sposób unikając brzydkich słów, jeśli twoje życie jest by dzielić się i pomagać innym, jeśli okazujesz przyjaźń ludziom i przyzwyczaisz się śmiać ze wszystkich rzeczy, wtedy to, co otrzymujemy to: ludzie z dobrymi intencjami, piękne słowa skierowane do Ciebie, inni będą ci pomagać i dzielić się z tobą, wokół ciebie będzie miłość, śmiech i dobre wibracje. Będziesz  przyciągać do kręgu przyjaciół pozytywnych, hojnych, miłych i zabawnych ludzi.

To zależy od Ciebie, jakiego rodzaju rzeczy chcesz przyciągnąć. Ty decydujesz! Tak więc, nie smuć się z postawy niektórych osób; nie trać spokoju. Opanuj do perfekcji swoje emocjonalne reakcje. Nie należy dorzucać paliwa do ognia swojej nienawiści. Zachowaj spokój i nie poddaj się impulsywności. Bądź panem siebie samego.

divinidad7Zapamiętywać żal, gorycz, smutek, nienawiść, itd. jest jak pić truciznę i czekać by ktoś inny umarł, zawsze musisz dawać kwiaty, które nosisz w sercu, a kto chce lub może zrozumie to.

Pomyśl zanim coś powiesz i nie daj się swoim impulsom, nawet jak byś miał  wiele powodów.

 

Karmienie żalem jest jak ten co piję truciznę i oczekuje na śmierć innego.


31 grudnia 2015, 10:59

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
UZALEŻNIONY OD BYCIA OFIARĄ.

Im bardziej zagłębiam się wewnątrz moich emocji, tym bardziej przekonuję się, że rozwijam się przez moje absolutne przekonanie i nic...

Zamknij