Aguila Mirko

LEGENDA O AYAHUASCAPod wpływem wielu komentarzy i pytań od przyjaciół, związanych z Ayahuasca, którzy przeczytali, na blogu post o : PODRÓŻY DO SIEBIE, postanowiłem opublikować jedno z tłumaczeń: Legendę ludów zamieszkujących puszczę amazońską Peru. Muszę też podkreślić, że są to słowa piosenki : WAKANTANKA, którą wykonaliśmy z zespołem „PURGA”, który już nie występuje i szkoda.

Oto legenda :


„Wewnątrz najgłębszego snu Wielki Duch stworzył wszechogarniającą mgłę, przepełnioną pulsowaniem twórczych energii.Mgła rozbrzmiewała cudowną muzyką.Wielki Duch widział, że to jest dobre i mieszając mgłę z planetą Ziemią, tchnął w nią moc istnienia.Wtedy powstała Selva(tak nazywają puszcza Amazońska Peruwiańczycy). Ziemia dała życie wszelkiemu stworzeniu, a Niebo zrodziło ptaki. Zwierzęta nauczyły się myśleć i porozumiewać, zatapiając swoją mowę w pieśni deszczowego lasu. Również cisza zagrała w nim melodię z kroków roślin, zwierząt, śpiewu ptaków, ryb i owadów, a nawet z oddechu kamieni, którymi byli niegdyś ludzie.Można w niej było usłyszeć balladę o ludzkich wspomnieniach począwszy od lamentu wojny po uniesienia największej miłości.Każdy, kto umie słuchać, usłyszy w Selvie lęki, wyznania, kłamstwa, szepty i krzyki, zawiedzione nadzieje i tęsknoty, a także spełnienie i radość, przenikającą duszę do głębi. Selva zna wszystkie dźwięki.
Ludzie stworzeni przez Pierwszego Ojca żyli początkowo w wielkiej harmonii. Idąc na polowanie prosili Ducha Puszczy, by pozwolił im wziąć, co potrzebują, a potem otrzymywali dokładnie to, o co prosili.Kobiety żyły w zgodzie z matką Ziemią, która obficie karmiła całe ich rodziny.Dzieci oddawały się wiecznej zabawie, ciesząc się swoją wolnością i otaczającym ich dobrobytem.Słońce pozwalało dojrzewać wszystkiemu, co rosło, a deszcz padał tylko wtedy, gdy podlewał pola, napełniał jeziora i rzeki…Wieczorami ludzie gromadzili się przy ogniu, by wspólnie śpiewać, rozmawiać i opowiadać stare historie.Żyli, jak ich przodkowie, ufając słońcu, księżycowi, gwiazdom i Matce Ziemi.
Nikt nie przeczuł, nikt nie umiał nawet sobie wyobrazić, że na drugim brzegu morza ludy wciąż śniły, wymyślając broń do wygrywania wojen i ogromne okręty do podboju nowych lądów.Wtedy to z wysokich gór przyleciał ogromny Biały Ptak i powiedział:
„Ból, śmierć i zapomnienie przybędą, ale wy przeżyjecie.Jeśli przyjmiecie Ayahuascę, nigdy nie zapomnicie, kim byliście ani kim jesteście. Ayahuasca to drzwi do innych światów, które pozwolą przejść mroczne głębiny nocy.”
Światło Ayahuasca oświetla ziemię dotąd nam nieznaną. Gdy w potrzebie i z wielkim szacunkiem zawołasz Ayahuasca, otrzymasz pomoc.Jeśli dusza jest chora, Ayahuasca odetnie od niej ciało, zapobiegnie zarażeniu i pokaże źródło zła. Powie, jakimi zaklęciami je przepędzić.A gdy chore jest ciało, niczym kamienne ostrze oddzieli od niego duszę, by ta nie zgniła. Wskaże duchowe korzenie, które utrzymują duszę w materialnym ciele. Korzenie te są dalekie aż do chwili, gdy serce człowieka ożyje i przepełni go ogrom miłości. Ayahuasca zadba i o to. Wskaże talenty, moce, zaklęcia, korzenie i soki korzenne, skorupy tego i owego, przeróżne liście i nasiona, różnorakie rodzaje deszczy i różnorodne kamienie.I wie Ayahuasca, jak je wszystkie użyć, co ugotować, co zmiażdżyć i pociąć; jak spożywać…
I przekazuje tę wiedzę człowiekowi, jeśli uzna, że jest tego wart. Ayahuasca nigdy nie błądzi. Przekazuje to, co zasługujemy wiedzieć, gdy umiejętnie ją wzywamy. Dzięki niej wszystko, co wydaje się niemożliwe, staje się łatwe”.

II FFK 2010_Dzień Drugi_natura i potencjał człowieka from FestiwalFilmówKontrowersyjnych on Vimeo.

1 ORZEŁ MIRKO


30 marca 2012, 02:52


3 komentarze


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
PODRÓŻ DO SIEBIE.

Niedawno wróciłem z podróży do puszczy Amazońskiej, to była najbardziej interesująca i najgłębsza podróż, którą odbyłem do tej ziemi. Tej...

Zamknij