Aguila Mirko

Muzyka


nagran5Kiedy się znalazłem daleko od mojej matki ziemi która widziała moje urodziny, zacząłem sam budować moje życie. Żeby się utrzymać podczas studiów zacząłem grac muzykę z innymi Latynosami studiujących w Polsce. I tak powstał zespół KURAKAS. Ten zespół był pierwszym zespołem latynoamerykański w POLSCE. Odnieśliśmy ogromny sukces i ciągle pamiętają nas. O znaczeniu grupy świadczy fakt, że od roku 1984 współpracuje z Filharmonią Łódzką i przez 2 lata bardzo blisko współpracowała z Polskim Stowarzyszenie Jazzowym w Łodzi. Swoją obecność na estradzie polskiej zaakcentowali także na festiwalu Piknik Country dawno zorganizowanej przez Tomka Szweda i we wszystkich imprezach studenckich jak : YAPA, FAMA, itd. Obecnie; jak wyżej wymieniamy, współpracujemy z Filharmonią Łódzką prowadząc audycje po przedszkolach, gimnazjach oraz liceach. W taki sam sposób współpracujemy z Fundacją Edukacji i Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego oraz innymi agencjami w całej Polsce.

Minęły lata i z biegiem czasu dojrzewałem muzycznie, dzięki nowym przyjaciołom z którymi zacząłem grac. Właśnie dzięki nim zacząłem grać muzykę terapeutyczną z różnymi choreoterapeutami, założyliśmy zespół „KAPALA„. Gramy na różnych warsztatach: terapii tańca, relaksacji i tak udało mi się zrealizować jedno z moich marzeń !!!! Projekt : „AYAHUASCA UZDRAWIAJĄCA MUZYKA” stał się rzeczywistością. Ten projekt nosiłem w sercu od kiedy zacząłem od nowa moje doświadczenia z Ayahuascą. Powstał dzięki moim mistrzom „curanderos” Don Raul i Carlos z miejcowości Pucallpa (PERU). Jest to święty rytuał Ayahuasca ale muzyczny. Premiera odbyła się w Poznaniu w Muzeum Etnograficznym, a była z okazji apelu Amnesty International o ochronie puszczy Amazońskiej.


Poza graniem muzyki duchowej jestem też członkiem zespołu „FIESTA LOCA”, jes to zespół bardzo dobry i wesoły jak nazwa :). Grają w nim doskonali polscy muzycy i „maestro” Rafael (Peruwiańczyk ) jako wokalista. Gramy muzykę „salsera”: merengue, guagira, salsa-pop, itd.

COCA LOCAJestem też członkiem zespołu z łodzi „COCA LOCA„, powstała pod koniec 2008 r. w mieście Łodzi, uważanym za stolicę słynnego światowego Festiwalu Czterech Kultur. W składzie zespołu jest ośmiu muzyków, z których sześciu pochodzi z Łodzi a dwóch to Peruwiańczycy wywodzący się z kraju, gdzie salsa jest niezwykle popularna, szczególnie w jego stolicy Limie i porcie Callao. Chimpum! Callao! Tę pierwszorzędną formację salsową tworzą uznani muzycy, którzy podczas swojej wieloletniej kariery mieli kontakt z rdzenną muzyką latynoską. Połączyła ich chęć eksperymentowania kubańskimi rytmami, które eksponowane są przez popularne dla tego gatunku muzyki : timbalesy, conga, maracasy, guiro, clave, Instrumentom perkusyjnym towarzyszą równorzędne bas i piano. Brzmienie formacji dopełnia sekcja dęta, trąbka, saksofon, puzon , aby w ten sposób dodać smaku i usatysfakcjonować wszystkich miłośników i znawców muzyki latynoamerykańskiej w Polsce i Europie.

Na końcu tej mojej małej historii muzycznej, grałem też jako gość w zespole grającym polską poezję śpiewaną. Jest to zespół który istnieje juz 20 lat na scenie polskiej i w nowej aranżacji znalazło się w nim miejsce dla mnie. Ten zespół nazywa się „PRZEJŚCIE„.

IMG_9713Ostatnio po kilku latach przerwy zostałem zaproszony do grania w zespole „ZOŁOTAR BAND” – Zarówno nazwa jak i prezentowane przez grupę. Utwory nawiązują do szeroko pojętego kręgu muzyki ludowej i folkowej. Inspiracji szuka w brzmieniach i tematach charakterystycznych dla muzycznej tradycji Słowian, opierając aranżacje utworów o różnorodne techniki wykonawcze, rytmy pochodzące z muzyki etnicznej różnych kontynentów. W programie zespołu znajdują się oryginalne kompozycje szczególnie bliskie rejonom Białorusi, Ukrainy, Rosji, Kaukazu, Podlasia i Podkarpacia – nastrojowe ballady, pieśni ludowe oraz biesiadne. Zespół brał udział w Międzynarodowym Festiwalu Inspiracji Fokowej w Łodzi, na Targach Sztuki w Warszawie, na Dożynkach, a ostatnio występował w Liverpoolu na POLISH MIDSUMMER FESTIVAL, organizowanym przez tamtejszą POLONIĘ.