Aguila Mirko

O mnie


Aguila Mirko – urodziłem się w mieście Huanuco w Peru, kiedyś nazywanym drzwiami do Puszczy Amazońskiej. Na co dzień prowadzę rożne działalności. Pomagam ludziom swoją wiedzą i doświadczeniem życiowym, prowadzę warsztaty z dziećmi w szkołach, a także obrzędy związane z mocami natury. Udzielam się także jako muzyk w rożnych zespołach. Z wykształcenia jestem magistrem inż. Włókiennikiem (Politechnika Łódzka). Od chwili, kiedy postawiłem nogi na terenie Polski, jakbym urodził się na nowo. Wszystkie ukryte moce i tradycje przekazywane mi przez moich przodków i uśpione we mnie, obudziły się i rozpocząłem drogę do SIEBIE, to trwa już 33 lata. W tej drodze do SIEBIE, pokonywałem wiele razy rożne „postacie” SIEBIE, narzucone przez system i społeczeństwo. To wszystko było możliwe dzięki, bliskim osobom, przyjaciołom, przewodnikom i mistrzom, z rożnych stron świata, spotykanych na mojej drodze. A moje powtórne spotkanie po latach ze Świętą Rośliną Ayahuaska, spotęgowało tą wiedzę. Tą wiedzą, którą ludzie nazywają „szamańska”, dzielę się i staram się przekazywać innym. Doświadczenia te wprowadziły mnie w świat terapii, poprzez obrzędy oczyszczania, medytacje i spotkania osobiste.

Pasje

Moje pasje to: malowanie, podróże wgłąb puszczy Amazońskiej by poznać coraz więcej roślin, praca w Organizacji Poza Rządowej REMENAU skupiającej się na ochronie medycyny naturalnej z puszczy Amazońskiej i roślin, której jestem współzałożycielem. Za tym ostatnim idzie budowa w tej puszczy naszego ośrodka medycyny naturalnej. Moją pasją jest też pogłębianie wiedzy ludów rdzennych, życie w zgodzie z Naturą, szacunek dla każdej istoty żyjącej na naszej Matce Ziemi. Na końcu tworzenie muzyki, jej oddziaływanie na człowieka , to co tworzy się wtedy w przestrzeni i budowa instrumentów.

Doświadczenia

Pracuję z dziećmi i z ludźmi dorosłymi od 1982 roku na terenie całej Polski i w rożnych częściach Europy. Forma mojej pracy zmieniała się z biegiem lat. Na początku poprzez koncerty rdzennej muzyki, później poprzez obcowanie z nauczycielami i mistrzami z różnych części naszej matki Ziemi i w ostatnich 20 latach poprzez pracę z roślinami, Mocami Natury i oczywiście ze Świętymi Roślinami, takimi jak Ayahuaska.

Moja Idea

Od kiedy zacząłem drogę do SIEBIE i pokonałem wiele „postaci” SIEBIE, staram się przekazywać ludziom moje doświadczenia życiowe. Można to nazywać wiedzą, ale moją. Bo każdy z nas ma tą prawdziwą wiedzę, która nazywa się „własne życie”, a reszta to tylko punkty odniesienia. Właśnie we wszystkich obrzędach i ceremoniach, staram się to obudzić w ludziach, by zaczęli żyć własnym życiem TU i TERAZ, przekazuje im Wiedzę Naturalną, by sami zaczęli poszukiwania swojego człowieczeństwa, które jest związane z Naturą, z Matką Ziemią i ze SOBĄ. By zapoznali się z własną istotą duchową, która prowadzi do odkrycia własnego wewnętrznego mistrza, który mówi i uczy nas, jak praktykować własne życie, aby było duchowe i mądre. To wszystko by odkryli SPOKÓJ i CISZĘ , by odkryli wystarczającą DOBROĆ u innych by UWIERZYĆ w Świat pełen POKOJU, HARMONII i JEDNOŚCI. Też by znaleźli wystarczająco dużo czasu każdego dnia, by doceniać PIĘKNO i Miłość wokół SIEBIE i wystarczającą siłę wewnątrz SIEBIE w celu określenia SIEBIE SAMEGO i ODWAGĘ aby być niezależnym od opinii innych dla uznania swoich zdolności, żeby w taki sposób razem współtworzyć ten NOWY ŚWIAT. Projekt „AYAHUSKA PUNKU YATRAY” (AYAHUASKA BRAMA DO WIEDZY), tworzenie ośrodka medycyny naturalnej w Puszczy Amazońskiej, właśnie jest tym wszystkim.