Aguila Mirko

POSZUKUJĄC RÓWNOWAGI.holisticoCzłowiek jest Holistyczną istotą, czyli w nim jest zawarta całość, tak jak wszechświat.

Człowiek składa się z aspektów duchowych, mentalnych, emocjonalnych (uczucia), i fizycznych. Jeśli spojrzelibyśmy na istotę ludzką tylko z jednego punkt widzenia, zobaczylibyśmy tylko pojedynczą część ludzkiej wiedzy.

 

Równowaga we wszystkich aspektach, oraz, lub płaszczyznach ludzkiej istoty jest bardzo ważna, bez niego niczego nie można realizować; bez niego każda pełna całość jest niemożliwa. Równowaga jest instrumentem ludzkiej niedoskonałości. Wszelkie braki równowagi oddziela istotę ludzką od jego całości fizjologicznej i psychologicznej i w konsekwencji od wszystkiego. Brak równowagi po prostu oddziela ludzi od ich możliwości.

holistico1Są sytuacje w życiu w których istota ludzka znajduje się w kryzysie na wielu poziomach swojego życia, i właśnie dopiero wtedy zdaje sobie sprawę , że nie zna wielu swoich stanów emocjonalnych, psychicznych i fizycznych, które powodują reagowanie w różny sposób; bez możliwości kontrolowania sytuacji, w wielu przypadkach. Kiedy zdaje sobie sprawę z tego, jest to pierwszy krok, by chcieć wiedzieć oraz dowiedzieć się więcej o sobie, i właśnie to jest drogą. Ta wiedza może dokonać zmiany, tak ważna w życiu, przemiana swojego wewnętrznego świata, projektując go na zewnątrz. Ta zmiana musi być świadoma, z głębi naszej istoty. Zmiany oraz aktywność są życiem. Są to podstawowe kroki dla ewolucji we wszystkich poziomach manifestacji istoty ludzkiej.

holistico2Życie w świecie zewnętrznym wymaga świadomości, by móc zrównoważyć ten świat z wewnętrznym światem, to jest ciężka praca każdego dnia naszego życia.

Wszystko co prowadzi nas do osobistego rozwoju, jest to bardzo ważne dla naszej wewnętrznej równowagi, im więcej doświadczymy w życiu, tym więcej pomoże to nam zrozumieć, jak się czujemy, jak myślimy, jak działamy. Zawsze musimy działać myśląc z wnętrza, odzwierciedlając, podnosząc myślenia świadomie, by tak móc żyć bardziej harmonijnie, wspierając zmiany gdy to konieczne. Nasza osobowość zmienia się, wtedy gdy i nasze myśli się zmieniły i każdy może to zauważyć, od strony fizycznej, w której jest to co widoczne.

holistico3Aby osiągnąć tę harmonię lub równowagę w naszej pracy codziennej ze sobą, można stosować niektóre techniki, gdy występuje nierównowaga w którymkolwiek z naszych ciał, zwłaszcza w emocjonalnym i fizycznym.

1.GŁĘBOKI ODDECH:
Wszyscy uważamy oddychanie jako coś absolutnie spontaniczne i mechaniczne. Tak jak nie zastanawiamy się, dlaczego chodzimy w określony sposób, ani nie zastanawiamy się, dlaczego oddychamy w sposób jaki to robimy. Więc oddychając tylko raz, nie będziemy mogli oddalić naszego napięcia. Jednak głęboki oddech, świadomy i prowadzony, zdoła przywrócić nam utracony pokój.
W wygodnej pozycji. Zamknij oczy i poczuj jak twój ciężar zatapia się na krzesło. Wykonaj powoli krótkie wydechy aż czujesz, że nie ma więcej powietrza w twoim ciele. W ten sposób uda się usunąć wszystkie negatywne energie, które spowodowały negatywne zaburzenia wewnętrzne.
IMG_0057a_1Raz osiągnięty wydech, wdychać przez nos całe powietrze, które płuca pozwalają brać.To powinien być przeponowy oddech, czyli nie należy robić krótkiego wdechu, który napełnia tylko część twoich płuc, ale głęboki, który spowoduje, by powietrze posunął przeponę możliwe jak najniżej. Wyeliminować powietrze przez usta z największą pauzą, jak tylko to możliwe. Nie spiesz się. Kiedy czujesz, że harmonia napełnia twoje ciało, otwórz oczy i wracaj do siebie powoli.

2. MUZYKOTERAPIA:
Sięgać po muzykę, by powtórnie oferować swojemu ciału pokój, którego się domaga.Ta znana wiedza zapewnia dziesiątki sposobów, aby odzyskać równowagę ciała i umysłu.

SUPRASL ___197

 

3. ŻYCIE BLISKO NATURY:
Jest to jeden z najbardziej skutecznych technik. Chociaż nie każdy ma możliwość wykonywania
odosobnienia w lesie lub na plaży, również istnieją inne alternatywy aby osiągnąć podobny wpływ na siebie, a nawet wyższy. Idź do publicznego parku, na placu lub do ogrodu i podziwiaj środowisko naturalne.
Poleż twarzą w dół w pobliżu jakieś rośliny lub trawy i obserwuj uważnie każdą z części, który składają obraz oglądany. Oddychaj powoli, zrelaksuj swoje ciało i wkrótce uda ci się zaobserwować, że to co kontemplujesz ma swoje własne życie. Zobaczysz zmianę intensywności koloru zielonego, wdychaj zapach roślinny, że wkrótce ofiaruję ci różne odcienie, zaczniesz słyszeć dźwięk roślin i ziemi, który będzie orędziem pokoju dla twojego ciała i twojego umysłu.

4. RELAKS INDUKCYJNY:
Indukcja, polega na zanurzeniu się stopniowo w świecie, który zaproponuje nasz przewodnik. Tak więc, połóż się na plecach, dotykając podłogi dłońmi, zamykając oczy oraz oddychając spokojnie, uzyskujemy niewyobrażalne wyniki. Nawet możemy osiągnąć łagodne stany hipnotyczne, które nie tylko pomagają się zrelaksować, ale także pomagają nam zmienić niektóre z naszych zachowań. Aby uzyskać dobre wyniki, konieczna jest świadomość i zaangażowanie całkowite w czasie relaksu.
Indukcja, będzie polegać na podróżSTA71013owaniu po całym ciele (od stóp do głów) z uczuciem zimna, ciepła, z wyobrażoną małą kulą, która będzie podróżowała po całym ciele, kolorem lub wizualizacji każdej części naszego ciała w umyśle. Ta podróż powinna być wykonana z zamkniętymi oczami, przy słabym oświetleniu oraz poświęceniu tyle czasu ile to konieczne do osiągnięcia zalewania naszego ciała Pokojem.

Aguila Mirko


10 maja 2014, 14:18


2 komentarze


 • Rafael Afghaen Draemwaever:

  ty mirko, ty mnie obserwujesz 3 okiem co :*
  kaphalvati pranayam pachamamamamamamam hram hrim hrum hraum hraim hraha aum nam mioho renge kyo ho normalnie :)
  jestes krystalicznym lustrem jak zwykle mahalo mahalo i mahalo!

  pozdro z tomar – glowna szopa portugalskich masonow hihi wogle gdzie ja jestem ;) jaki tu zamek maja jooo…
  kochac robaczki!
  bless bless bless

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
WEWNĘTRZNE OCZYSZCZANIE.

Nie bój się przeszłości. Twoje wspomnienia tłoczą się w drzwiach pamięci, wypychają się by wyjść na powierzchnię świadomości. Nie bój...

Zamknij