Aguila Mirko

PRZYPOWIEŚĆ O MAŁPIEmonos1Jest to przypowieść o eksperymencie przeprowadzonym na małpach, możemy ją interpretować i odnosić do „zbiorowej świadomości”, która uwarunkowuje nas, wiąże i zniewala, przy pomocy naszego umysłu, który wyczynia z nami cokolwiek zechce, pokazując nam swoją rację poprzez „mądrość”, którą zakładamy że posiada.

 

Powyższe doświadczenie składało się z następujących czynności: Siedem małp wprowadzono do dużego pokoju. Na środku umieszczono przymocowaną metalową drabinę i umieszczone na szczycie kilka bananów. Gdy jedna z małp, wspięła się po drabinie, aby uzyskać dostęp do bananów, ludzie prowadzący eksperyment polewali pozostałe małpy zimną wodą.

monos5Po pewnym czasie, małpy przyswoiły sobie, połączenie pomiędzy wykorzystaniem metalowej drabiny i zimną wodą, tak, że gdy jeden z nich odważył się wspiąć po drabinie w poszukiwaniu banana, pozostałe małpy atakowały go gwałtownie, by temu zapobiec. W końcu, nawet przed pokusą jedzenia, żadna z małp nie ośmieliła się wspiąć po drabinie. W tym czasie, ludzie prowadzący eksperyment, wyciągnęli jedną z pierwotnych siedmiu małp i wprowadzili nową małpę do pokoju.

Nowa małpa naturalnie wspięła się po drabinie do bananów. Jak inne zauważyły zamiary nowej małpy, rzucały się na nią i ściągały ja gwałtowne bijając ją , zanim zimną woda się pojawi.

monos7Po powtarzającym się kilka razy doświadczeniu, na koniec nowa małpa zdała sobie sprawę, że najlepiej dla jej integralności i zdrowia, jest rezygnować ze wspinania się po drabinie. Ludzie prowadzący eksperyment ponownie zastąpić jedna z małp z początkowej grupy.

Pierwsza małpa, która była podstawiona, ze szczególnym zainteresowaniem i agresywnością brała udział w pobiciu nowej małpy wspinaczki.

Następnie proces powtórzono z trzecią, czwartą, piątą małpą, aż nadszedł czas, kiedy wszystkie początkowe małpy ze eksperymentu zostały zastąpione.

monos4W tym momencie, ludzie prowadzący eksperymentu zauważyli coś zaskakującego. Żadna z małp, które były w pomieszczeniu nie została zalaną zimną wodę. Jednak, żadna z nich nie odważyła się wspiąć się po drabinie , by sięgać po banany. Gdyby mogli zapytać małpy, dlaczego nie wspinają się po drabinie, aby sięgać po jedzenie, pewnie odpowiedź byłaby taka: „Nie wiem. To zawsze tak było. ”
Ten eksperyment pokazuje nam coś bardzo ważnego w społeczeństwach ludzkich. Niestety często robimy to samo co małpy. monos8Mamy wypełnione siebie z świadomości zbiorowej, czasami nawet nie jesteśmy w stanie zapytać siebie, dlaczego robimy rzeczy w określony sposób nieświadomie.

A ten kto, odważy się wyjść z tego co „ustalone”, jest szybko usuwany, pobity, pogardzany przez wszystkich pozostałych członków tego społeczeństwa.

Jesteśmy liderami, wyznawcami, kreatywnymi artystami, twórcami własnego życia i wyłamywaczami zasad i norm ….!!!

monos2Nadszedł czas, aby się obudzić i wyrzucić na bok zbiorową świadomość, która wiąże nas i zniewala.

Puścić sobie przyzwyczajenia i przekonania, które zostały wpajane nam przez wieki. Łamać schematy, które zostały zbudowane, by tylko dominować i manipulować. Musimy nauczyć się latać w pojedynkę, ponieważ tylko poprzez zmianę naszych postaw, najpierw indywidualnie, wspólnie będziemy współtworzyć świat lepszy i wolny i w jedności.

Aguila Mirko


19 maja 2014, 17:47

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
JĘZYK DUSZY.

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się w jakim języku mówi DUSZA, może mieć swój własny język?, po jakiemu mówi?, po polsku, angielsku,...

Zamknij