Aguila Mirko

SAMOTNOŚĆ.guru8Nie ma innego sposobu istnienia, niż być sam. Możemy o tym zapomnieć, możemy zapomnieć się w wielu rzeczach, ale znowu i znowu ta prawda jest potwierdzana. Tak więc po każdym głębokim doświadczeniu będziesz czuł się samotny.

Może się to wydawać paradoksalne, bo zazwyczaj ludzie myślą, że miłość sprawi, że poczujesz się w towarzystwie. To jest kompletna bzdura. Jeśli miłość jest głęboka, uświadomi ci o tej samotności, a nie o towarzystwie. Gdy wydarzy się coś głębokiego, Co się dzieje?

 

Opuszczasz obrzeża i otoczenie swojej istoty i wchodzisz do swojego samego środka, i w tym środku jesteś sam. Tam jesteś tylko TY; a nawet nie TY, tam jest jedynie świadomość, bez ego, bez tożsamości, bez definicji, otchłań świadomości.

soledadPo wysłuchaniu pięknej muzyki, lub po przenikaniu w znaczenie wiersza, lub po oglądaniu piękna zachodu słońca, w obliczu tego zawsze będziesz czuł się samotny. Widząc to, miliony ludzi postanowiło nie oglądać piękna, nie kochać, nie medytować, nie modlić się, unikać wszystkiego, co jest głębokie. Ale nawet, jeśli unikasz prawdy, prawda i tak nieraz cię dogoni . Nie zdajesz sobie sprawy, że jesteś w posiadaniu prawdy.

yoSamotność jest niezwykle piękna, ponieważ jest dogłębnie wolna. Jest całkowitą wolnością; więc jak może ona utworzyć smutek?

„Czuję się samotnie”, ale jest to samotność źle zinterpretowana. Oznacza ona, że brakuje ci czegoś innego.

A kim jest ten inny? Wymówką, która pomaga ci zapomnieć o twojej świadomości, coś toksycznego: może to być kobietą, mężczyzną, książką, lub czymkolwiek innym; coś, co pomoże Ci zapomnieć o sobie, coś co zabierze Ci pamięć siebie, to zabiera Ci ciężar świadomości.

soledad1Samotność jest niezwykle piękna. Samotność jest chwilą , w której nie jest już dłużej potrzebne nic innego, sam jesteś wystarczający dla siebie; na tyle wystarczający , że możesz podzielić się swoją samotnością ze wszelkim istnieniem. Twoja Samotność jest na tyle niewyczerpalna, że chociaż obdarzysz Nią całą egzystencję, będziesz jeszcze bardziej. Kiedy jesteś samotny, jesteś bogaty, kiedy masz poczucie samotności, jesteś biedny.

VIBRACIONES DE LUZTen, kto czuje się samotny jest żebrakiem; jego serce jest pustą miską. Ten, który jest samotnym jest cesarzem; TWÓRCA jest sam.

A co się stało z tobą gdy poczułeś się samotnym, ale Twoja interpretacja jest niewłaściwa, pochodzi z przeszłych doświadczeń, z twojego umysł z przeszłości. Zostaw umysł. Wejdź do swojej samotności; zaobserwuj ją, delektuj się. Trzeba patrzeć na wszystkie jej aspekty. Wchodź we wszystkie możliwe drzwi; jest to największa świątynia, która istnieje.

I w tej Samotności, jest miejsce gdzie znajdziesz SIEBIE SAMEGO; a znalezienie SIEBIE SAMEGO, to znalezienie Boga.

 

Aguila Mirko


5 marca 2014, 12:16


3 komentarze


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
BEZWARUNKOWA MIŁOŚĆ INDIAN HOPI.

Jesteś wyjątkowy, inny od wszystkich innych. Bez zastrzeżeń lub wahania, pozwalam że jesteś na świecie, takim jaki jesteś, bez myśli...

Zamknij