Aguila Mirko

SZTUKA BŁOGOSŁAWIENIAbendicionSztuka błogosławienia stanowi jedną z najstarszych duchowych praktyk i najbardziej uniwersalną dla rasy ludzkiej, zarówno w czasie i przestrzeni.

Rytualne formy błogosławieństwa, które kończą usługi chrześcijańskich nabożeństw, jest tylko jednym spośród wielu form błogosławieństw, które można znaleźć wszędzie, praktycznie we wszystkich kulturach.

 

bendicion1Nadal do dzisiaj przetrwały niektóre z ich form „zlaicyzowany”: inauguracja nowego mieszkania, umieszczenia flagi w górnej części budynku, po zakończeniu budowy dachu; posypania ryżu na nowożeńców, itp. W wielu kulturach narodów sprzed epoki przemysłowej, błogosławieństwo towarzyszyło wszystkim ważnym aktom i wydarzeniom życia codziennego: siew i zbiory, łowiectwa i rybołówstwa, rzemiosła, przygotowywanie posiłków, itp.

Islam, podobnie jak judaizm i chrześcijaństwo, nie wspominając o licznych praktykach duchowych ściśle związanych z naturą, przywiązuje również dużą wagę do tej praktyki.

To, że taka forma zachowania, jak błogosławieństwo, jest tak powszechnie rozpowszechnione w niemal wszystkich kulturach od zarania czasu, wskazuje na coś bardzo ważnego: przebudzenie ludzkości na rzeczywistość podstawową dla jego przetrwania; rzeczywistość , którą możemy nazwać Prawo Przyciągania Dobra.

bendiciónBycie błogosławionym, jest wynikiem życia zgodnie z podstawowymi prawami wszechświata i Ci z czystym sercem będą mogli zobaczyć wszędzie odbicie Stwórcy, którego niektórzy nazywają Bogiem. Dużo błogosławieństwa i korzyści przyjdzie dla tych, którzy promieniują dobrocią, a oni „Odziedziczą Matkę Ziemię.” Innymi słowami: ostatecznie tylko prawdziwe dobro zawsze zwycięży nad nienawiścią, nad ciemnością i przemocą, a nie dlatego, że istnieje jako szczególna cnota moralna specjalność, by czynić dobro, czy być dobrym, tylko dlatego, że bezwarunkowa miłość, wyrażona w postaci dobroci, stanowi ostateczną strukturę rzeczywistości i wszechświata.

bendicion4Akt błogosławienia, aktywuje pewne podstawowe prawa duchowe, które kierują wszechświatem i relacjami międzyludzkimi. Prawa te wydają się tak rygorystyczne, jak te, w świecie fizycznym, ale również trudne do udowodnienia. Tak więc sztuka błogosławieństwa nie stanowi po prostu seria pięknych słów; ani kilka pozytywnych myśli.

Kiedy rozumie się i świadomie stosuje się prawa, który wspierają i kierują ją; ta sztuka może stać się potężnym narzędziem zmiany na dobro, uzdrowienia i kiedy praktykujemy ją, możemy to doświadczyć, wszyscy, każdy mężczyzna i każda kobieta.

bendicion2Błogosławić i kochać tych, którzy dziękują nam w dowolny sposób, słowem lub czynem, stanowi nieprzeniknioną zbroję, która uniemożliwia zranienie strzałami szukającymi nas wewnętrznie , mimo że nas dosięgną fizycznie. Cóż, od chwili, w której będziemy się trzymać Miłości, które wyrażają te błogosławieństwa, nie jesteśmy już zdani na łaskę ludzi, na okoliczności, na siły lub na zdarzenia zewnętrzne, ponieważ miłość staje się w nas nieposkromioną siłą.

bendicion1Praktykowane w tym duchu, w którym stajemy się jak „instrumenty bezosobowe Stwórcy i Wszechświata „, sztuka błogosławieństwa zyskuje inny wymiar.

Błogosławić, to stać się cichą muzyką, która zanuci nutami spokoju i światła, atmosferą naszego świata i naszego życia.

 

Aguila Mirko


24 kwietnia 2014, 16:11


10 komentarzy


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
MIŁOŚĆ

Coś o Miłości, na początku Fali Psa. Miłość jest subtelnym składnikiem świadomości. Jest w stanie pokazać głęboki sens istnienia. Miłość...

Zamknij