Aguila Mirko

Te Niepokojące Zdjęcia Odsłaniają wszystko co jest nie tak w Nowoczesnym Społeczeństwie.disturbingNiektóre z tych zdjęć mogą przeszkadzać niektórym widzom. Należy postępować z rozwagą. Zdjęcia, które zobaczymy mogą być niepokojące, ale dokładnie oddają to, co dzieje się z naszym nowoczesnym społeczeństwem.
Czasami zobaczyć prawdę to jest nie zawsze czuć się dobrze, ale ważne jest dla nas, aby potwierdzić to, co jest nie tak ze społeczeństwem, jeśli mamy jakąś nadzieję aby go naprawić.

Widziałem te dzieła sztuki, po raz pierwszy w artykule Jeff Roberts z Collectyve Evolution, ale nigdy wcześniej nie byłem tak poruszony serią ilustracji. Zostały one wykonane przez kontrowersyjnego współczesnego artystę Luis Quiles, który zbudował sobie nazwisko wyrażając absurdy społeczeństwa poprzez swoją sztukę.
Zdjęcia, którym mam zamiar się przyjrzeć są poruszające. Są one niewątpliwie mocne, i dotykają różnych tematów, takie jak ubóstwo, religia, orientacja seksualna, przemoc i narcyzm. Ze względu na to, jak są to surowe i wyraźne komunikaty, dyskrecja widza jest zalecana.

 

1) Trucizna przebrana za zdrowie.

cheeseburger

Korporacje zamaskowują truciznę jako pożywne, a następnie poprzez pranie nam mózgu reklamami i propagandą, wpływają na nas byśmy uwierzyli, że warto to spożywać. Ponieważ rząd dotuje te pokarmy z wpływów podatników,  są one bardzo tanie. Czy to naprawdę ma sens, że można dostać cheeseburgera w McDonaldzie za jedyne 1 dolara? Wszystko co musisz zrobić, to podnosić podatki, obniżać wynagrodzenia i zmuszać ludzi do życia z bardzo małym budżetem i można karmić bezradny i niepomny naród jakimikolwiek śmieciami jakimi chcesz.

 

2) Wolność jest iluzją.

freedommMasz wolność myśli i słowa, aż coś powiesz,co obraża kogoś u władzy. Trzeba uważać na to co piszesz, zwłaszcza w Internecie. Jedno niewłaściwe stwierdzenie, a CIA będzie w Twoim domu następnego dnia rano. I nie, nie dramatyzuję. Wiele osób doświadczyło tego stopnia cenzury nad czymś tak prostym jak komentarz na Facebooku. W kraju, który szczyci się wolnością człowieka, jest długa droga, zanim będziemy wiedzieć, jakie to uczucie być prawdziwie wolnymi.

                                                                                                                                                                                                                         3) Religia kontra Ubóstwo.

religionnn

Pozwolę tej jednej ilustracji mówić samej za siebie.

 

4) Jak mężczyźni stają się niewolnikami swoich hormonów.

hormonesMyślę, że teraz bardziej niż kiedykolwiek, mężczyźni są bardzo napędzani hormonami. Z tego powodu, seks jest używany jako sposób wpływania na zachowania męskie wszędzie gdzie patrzycie. Po prostu, seks sprzedaje. Jest to opłacalne w społeczeństwie, w którym męska populacja została podniesiona poprzez mentalność seksualizującą kobiety. Wystarczy kilka minut oglądania reklam w telewizji, aby zobaczyć, jak bardzo nasze społeczeństwo jest przesycone seksapilem skierowanym specjalnie do mężczyzn.

5) Kamera Kur…

cameraWiele osób spędza większość swojego wolnego czasu przeglądając swoje kanały informacyjne, które są pożywką dla osób ubiegających się o uwagę. Istnieje niemal charakter konkurencyjny za ideę powiadomienia, aby zobaczyć, kto może uzyskać najwięcej „like” lub komentarzy, a niektóre zdjęcia są robione tylko z tym celem próbując otrzymać najwięcej komentarzy. Od kiedy żyjemy w ciałach zwierzęcych hormo-napędzane, seksapil wydaje się być najbardziej murowanym sposobem, aby przyciągnąć dużo uwagi na sobie w mediach socjalnych. Wystarczy zapytać Miley Cyrus. To naprawdę nie ma znaczenia, jeśli zlekceważysz siebie lub postrzegasz się jako skoncentrowany na sobie, dopóki można zobaczyć komentarze.

 

6) Ofiary wojny.

warrKiedy to był ostatni raz, gdy poczułeś zagrożenie od 5-letniego chłopca, czy 10-letniej dziewczynki, do takiego punktu, że trzeba było zrzucać na nich bomby wybuchowe w obawie, że będą one działać szkodliwie na Ciebie i Twój kraj? Ilość niewinnych dzieci, który są zabijane w czasie wojen, jest absurdem, i te niepotrzebne ofiary zawsze wypełniają duży odsetek ofiar śmiertelnych. Pomiędzy tą dwójką dzieci, Bomberman przedstawiany jest, jako rzucający bomby bez żadnej troski o świat, reprezentuje beztroskę i obojętność ludzi u władzy.

 

7) Pieniądz jest Bogiem.

disturbingWiemy czy nie, czy przyznajemy się do tego czy nie, jesteśmy niewolnikami pieniędzy. Nie pracujemy dla rozwoju gospodarczego. Pracujemy na spłatę zadłużenia i tylko by utrzymać nasze życie, co dosłownie oznacza, że jesteśmy niewolnikami systemu. Czasami pytam ludzi na mojej stronie, co by zrobili, gdyby wygrali dużą sumę pieniędzy, prawie wszystkie odpowiedzi dotyczą spłacenia długów i rachunków. System jest skonfigurowany tak, że ciągle jesteś komuś winny pieniądze, z tego powodu nie mając innego wyjścia idziemy do pracy aby spłacać długi. Pieniądze
posiadają więcej władzy nad naszym światem, niż cokolwiek, i kontrolują każde jedno z naszych działań i wyborów.

 

8) Sława zmienia cię w reklamie.

fameKażdy zawodnik światowej klasy, muzyk i aktor jest karmiony kontraktami reklamowymi w lewo i prawo. W zamian za to, ten człowiek zmienia się w chodzą reklamę, przyjmując duże sumy pieniędzy, nawet jeśli się nie zgadzają z tym, co firma promuje. Jeśli zwrócisz uwagę na wydarzenie sportowe lub wielki teledysk, trudno przegapić kto jest sponsorem. Jest to klasyczny przykład, co to znaczy sprzedać swoją duszę diabłu: utrata indywidualności i autentyczności za wypłaty.

 

9)Czujesz się źle? Weź tabletkę.

pillTutaj jest coś do rozważenia. Następująca jest wyjątkiem od artykułu o Collective Evolution: „The Times” analiza statystyk śmierci z 2009 r pokazał:
• Po raz pierwszy w Stanach Zjednoczonych, więcej ludzi zginęło przez leki niż w wypadkach drogowych
• 37.485 osób zmarło od leków, wskaźnik zasilany przedawkowaniem leków na receptę na ból i stany lękowe, w porównaniu do 36.284 wypadków drogowych
• ofiary śmiertelne leków wzrosły ponad dwukrotnie wśród nastolatków i młodych dorosłych, między 2000 a 2008 i ponad trzykrotnie, wśród osób w wieku od 50 do 69.
Fakty te są oparte na statystykach prawnych leków na receptę. Szacuje się 450.000 lekarstw zapobiegającym zdarzeniom niepożądanym występującym w Stanach Zjednoczonych każdego roku. Koszty działań
niepożądanych dla społeczeństwa to ponad 136 miliardów dolarów rocznie – więcej niż całkowity koszt leczenia układu krążenia lub cukrzycy. Patrząc na rekordy od 1976 do 2006 roku naukowcy odkryli 62000000 zgonów
związanych z lekami na receptę, prawie ćwierć miliona tych zgonów były zakodowane, że zdarzyły się w szpitalu z powodu błędów medycznych. Jak to jest uważane za normalne? – Zobacz więcej na: http://www.spiritscienceandmetaphysics.com/these-disturbing-pictures-expose-everything-wrong-with-modern-society/#sthash.trOFpK5u.dpuf
Zapomnieliśmy, jak dbać samych siebie i często po prostu biegniemy do lekarza, gdy czujemy, że coś jest trochę kiepskie. Nie robiąc samodzielnych badań lub nie sięgając po opinię specjalistów i niekonwencjonalnych lekarzy,
przyjmujemy jakąkolwiek receptę podaną nam bez drugiego sprawdzenia.

Luis Quiles odniósł sukces w tworzeniu jednych z najpotężniejszych i najbardziej kontrowersyjnych ilustracji historii. Aby zobaczyć inne jego ilustracje, możesz sprawdzić jego stronę internetową TUTAJ.
Źródła: Luis Quiles
By : Steven Bancarz
Tłumaczenie : Aguila Mirko.


24 lutego 2015, 18:01


2 komentarze


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
ZAMKNIĘCIE (ZAMYKANIE) CYKLÓW.

Wszyscy wiemy, że we Wszechświecie wszystko dzieje się cyklami, wszystko jest cykliczne. Zaczynając od naszej Matki Ziemi, jeden obrót na...

Zamknij