Aguila Mirko

Oczyszczanie ciała i domu


chakras_2W naszym ciele znajdują się punkty bardzo ważne dla zdrowia i funkcjonowania, na co dzień.
Punkty te, mają wpływ na każdą dziedzinę naszego życia. Jest ich 7 i każdy z nich odpowiada różnym organom , tak jak i różnym strefom życia codziennego : relacji, pracy, rozwoju, itd. Te punkty, to „czakry”. Każda z nich obejmuje właściwą dla siebie strefę naszego ciała. Podobne strefy są też w każdym domu. Oczyszczanie tych miejsc w ciele i w domu doprowadza do harmonii punktów lub stref i tym samym wprowadza do harmonię wewnętrzną.

Jest wiele sposobów oczyszczania. Podczas swojej pracy wykorzystuję metodę zwaną „Limpia” czyli oczyszczenie za pomocą dymu z drzewa pochodzącego z południa Peru – Palo Santo ( Święte Drzewo ) oraz własną metodę, która powstała w wyniku wielu praktyk i nauk od mistrzów naturalistów z różnych stron świata.

W procesie oczyszczania używam specjalnych „narzędzi”. Są one przygotowane w czasie pobierania nauki w izolacji w peruwiańskiej puszczy amazońskiej tzw. „dietowania”. Są to takie narzędzia jak camalonga, perfumito, agua de flores, itd. Masuje nimi punkty i ciało pacjenta w zależności od jego stanu, a w razie konieczności – „dmucham” , aby wypędzić „zła energię” lub ” otworzyć ” energetyczne punkty w ciele.

Po prawej stronie umieszczam rysunek przedstawiający wspomniane punkty.

 

 

Czakra pierwsza: KORZEŃ (Cielesna wola istnienia)

chakra01 Umiejscowiona jest na podstawie kręgosłupa, ta czakra jest naszą podstawą. Zanim zaczniemy pracować z innymi czakrami, należy zacząć od podstawy. CZERWONY, to kolor przypisany tej czakrze i związany z jej uzdrawianiem. Reprezentuje element ZIEMI a z tego powodu powiązana też jest z naszym instynktem przeżycia i odczuciem zjednoczenia z naszym ciałem fizycznym. Jeśli ta czakra pracuje prawidłowo, przynosi nam zdrowie, dobrobyt, poczucie bezpieczeństwa i zdolność panowania nad sobą, użycza siły przebicia i wytrwałości.

 

Czakra druga: SAKRUM (Odczuwanie)

chakra02 Druga czakra obejmuje dolną partię brzucha i organy seksualne. Powiązana jest z elementem WODY,  a więc z emocjami, seksualnością, męskimi i żeńskimi narządami rodnymi. Kolor POMARAŃCZOWY. Połączy nas z innymi poprzez uczucie, żądzę i ruch. Jeśli ta czakra jest otwarta, przynosi płynność i ulgę, głębię odczuwania, seksualne wypełnienie i zdolność przyjmowania zmian.

 

Czakra trzecia: SPLOT SŁONECZNY (Siła i wola)

chakra03 Czakra znana jako Czakra siły. Umiejscowiona w splocie słonecznym. Kolor związany z tą czakrą, to ŻÓŁTY a elementem to OGIEŃ. Czakra ta jest ośrodkiem naszej siły i kontroluje naszą osobistą wolę, ego, metabolizm, duchową asymilację. Zarządza naszym metabolizmem. Jeśli ta czakra jest w równowadze, przyniesie nam energię, efektywność, spontaniczność i moc życia bez manipulacji. Dzięki harmonii tej czakry, akceptujesz siebie i jesteś w stanie respektować odrębność innych ludzi.

 

Czakra czwarta: SERCE  (Miłość)

chakra04 Znajduje się w sercu. Czakra ta powiązana jest z kolorem ZIELONYM .Przypisanym elementem jest POWIETRZE.  Dawanie i  branie bezwarunkowej miłości wszystkim istotom  oraz akceptowanie i kochanie siebie. Czakra ta działa jak most pomiędzy trzema fizyczno-emocjonalnymi centrami dolnymi, a trzema duchowymi czakrami górnymi. Zdrowa czakra czwarta pozwala nam kochać głęboko, współodczuwać i daje głębokie uczucie pokoju i harmonii.

 

Czakra piąta: GARDŁO (Dźwięk)

chakra05 Umiejscowiona w podstawie gardła. Przypisany jej kolor to-NIEBIESKI. Czakra ta, jest bardzo ważna dla zdolności mówienia prawdy z miłością, wyrażania współczucia. Związana z ekspresją, komunikacją i kreatywnością. Piąta czakra kocha wibracje dźwięków.
Element ETER.

 

Czakra szósta: TRZECIE OKO (Wizja)

chakra06 Czakra ta jest znana jako czakra brwi lub trzeciego oka.. Umiejscowiona pomiędzy brwiami, jest powiązana z kolorem INDYGO lub intensywnym granatem. Odpowiada za widzenie w wymiarze fizycznym jak i intuicyjnym. Czakra ta otwiera nasze zdolności psychiczne i nasze zrozumienie poziomów archetypów. Kiedy jest zharmonizowana, pozwala nam widzieć jasno nawet „bez” oczu.
Jest to czakra oświecenia, Boskiej inspiracji, wiedzy i zrozumienia.

 

Czakra siódma: KORONA (Jedność i szczęście)

chakra07 Umiejscowiona jest na Koronie głowy, powiązana ze świadomością jako czysta wiedza. Połączona jest z naszą najwyższą mocą (BOGIEM). Kolor FIOLETOWY, BIAŁY LUB ZŁOTY. Siódma czakra, to nasze połączenie z Wyższym Światem Zewnętrznym, bezczasowością i nieskończonością. Kiedy ta czakra jest rozwinięta, przynosi nam wiedzę, mądrość, zrozumienie, zjednoczenie duchowe i szczęście.