Aguila Mirko

WYSZUKIWANIE WINNYCH NA ZEWNĄTRZbuscando1Od mojego wyjazdu z Polski, minęło już kilkanaście dni. Podróżując zdarza się wiele pięknych wydarzeń w moim życiu, poznaję nowych ludzi i nowe miejsca. Też transformuje się we mnie wiele rzeczy, które dopiero będąc w samotności zauważam. Z drugiej strony też, spotykam się z tym, że ludzie mówią na mój temat, rzeczy tak wymyślone, że nie wiem skąd są wzięty, mający zamiar „skrzywdzić” mnie, pokłócić mnie z moimi bliskimi i przyjaciółmi, ale nie poddaje się i idę swoją drogą dalej. To co inni myślą o mnie i tak niczego nie zmieni w moim życiu, nic nie dodaje ani nie odejmuje.

buscando4Tylko naszło mnie takie pomyślenie, że jeśli zostałeś wychowany w poczuciu winy, kiedy będziesz chciał wyjaśnić, dlaczego coś nie działa w Twoim życiu, zawsze będziesz miał zwyczaj, aby sięgać po wymówkę, że „to co na zewnątrz jest winne za moje warunki życia” .

Możesz, na przykład, winić za brak dobrobytu wiele czynników zewnętrznych: politycznych, rodzice, majątek, chciwość innych, kultury, giełdę. Od choroby także możesz winić dziedziczność, pory roku, pecha, środowisko. Za twoje nieudane związki możesz winić swoich partnerów, niezdolność do miłości, ich wychowanie, ich rodziców. Za twoją osobowośćbuscando5 możesz obwiniać rodziców, swoje geny, dzieciństwo, swoich braci, swoje narodziny. A twój wygląd może być to wina genetyki, producentów żywności, reklamodawców, środowiska. To jest długa niezakończona lista.

Alternatywą dla wyszukiwania winnych, jest własna odpowiedzialność: musisz zmierzyć się z życiem od własnego JA , od JAŹNI. Może nie byłeś wykształcony, by wziąć odpowiedzialność za wydarzenia z twojego życia. Ale jeśli nie jesteś gotów, aby przerwać grę w rozdawanie winy, będziesz niezdolny, by rozpocząć twoją duchową drogę, poszukiwanie i misję, odnalezienie SIEBIE.

ofensa7Gdy winisz coś zewnętrznego za okoliczności,przez które przechodzisz, oddajesz kontrolę swojego życia temu zjawisku zewnętrznemu. Uzależniać się od zewnątrz, oznacza porzucić twoją duchową JAŹŃ. Poszukiwanie twojej DUCHOWEJ JAŹNI, SIEBIE, prowadzona jest w wewnętrznym obszarze pogodnej mądrości. Zaprasza Cię do kontaktu z wewnętrzną BOSKĄ obecnością.
Klucz jest zawsze w tobie. To jest niemożliwe stracić na zewnątrz klucza prowadzącego do SAMEGO SIEBIE, gdy jesteś na ścieżce swojej świętej misji. Kiedy przestaniesz obwiniać innych i zaczniesz szukać klucza wewnątrz siebie, zawsze znajdziesz to, czego potrzebujesz.

Tak na przykład, kiedy śpimy, tworzymy wszystkie postacie, których potrzebujemy, a kiedy budzimy się, nie obwiniamy tych postaci i wydarzeń z nasze sny. Więc,tak wiemy też, ze nawet to, czego nie rozumiemy lub nie akceptujemy jest w naszym życiu, aby nas czegoś nauczyć.

buscando6Porzuć skłonność do poszukiwania winnych. Pamiętaj, że jesteś twórcą twojego życia i wewnątrz CIEBIE jest BOSKA obecność. Twoja zdolność do zaufania sobie będzie skreślać nawyk przypisania winy.
Kiedy czujesz skłonność myślenia, że ktoś inny jest odpowiedzialny i winny za okoliczności w twoim życiu i żeby przekształcić tę skłonność do obwiniania innych poświęć chwilę, aby złożyć modlitwę dziękując za lekcję. Lekcją jest zdobycie świadomości, że to ty jesteś tym, który doświadcza to uczucie.

Kiedy jestem o krok by winić fanatyków broni i przemocy w naszym społeczeństwie, zatrzymam się i doceniam przypomnienie, że to ja doświadczam lęku. Wtedy patrzę wewnątrz mnie i poszukam sposobu na zakończenie przemocy, zamiast obwiniać fanów buscando7broni. Przyjmuj taką postawę, gdy zostajesz zaskoczony przez gry w poszukiwanie winnych. Bądź wdzięczny tym osobom, którym pozwoliłeś, żeby zezłościli cię. Podziękuj swojej jaźni, za przypomnienie, że uczucia, które doświadczasz, jest w tobie, nie na zewnątrz.

Teraz możesz zwrócić uwagę do twojego wnętrza, droga twojego duchowego poszukiwania SIEBIE. Z tego punktu widzenia możesz zmierzyć się z uczuciem złości, podejmować decyzję w sprawie relacji, które masz z ludźmi, znaleźć, tego co możesz nauczyć z tej sytuacji, i odpowiedzieć z równowagi, a nie zezłoszczenia się. Co ważniejsze, przenieść swoją uwagę winy na najwyższą obecność wewnątrz CIEBIE. Tam znajdziesz równowagę, miłość, komfort, naukę i rozwiązanie: przez prosty sposób oddania całej uwagi na wewnętrzne emocje, zamiast winić drugą osobę.

buscando8Miłość, którą aktywujesz, dla siebie, w sobie, zacznie promieniować na zewnątrz, kiedy kontynuujesz swoje poszukiwanie. Wkrótce pojawi się miłość, tam gdzie istniała wina.

Pamiętaj, że winić jest to jałowe działanie. Obwinianie wszystkiego wokół ciebie jest jałowym działaniem, ponieważ gdziekolwiek jesteś, jesteś nadal obecny. Musisz pielęgnować świadomość, że wszystko w życiu zostało wykonane przez rękę boską, dzięki współpracy z tobą i z twoją duchową jaźnią. Bądź uczniem zamiast obciążającym. Kiedy medytujesz, pytaj: „Co mam nauczyć się z tej lekcji?”, zamiast: „Dlaczego mi to zrobiłeś? Ponownie zbadaj problem lub traumatyczne buscando6wydarzenie z twojego życia.To są rzeczy, przez który musiałeś przejść, aby dostać się do tego punktu w którym jesteś w Twojej ścieżce. Patrz, czy możesz wziąć pod uwagę bieżące wydarzenia z perspektywy, które miałyby miejsca za kilka lat. Przekonasz się, że doszukanie się winnych lub odpowiedzialnych to jest strata energii. Wszystkie te rzeczy, miały coś korzystnego dla twojego rozwoju.

Z tej perspektywy, zaczniesz przepływać po urazach, zamiast zostać w nich zakotwiczonym. A kiedy znowu czujesz, że skłonność wpadania w zwyczaj obwiniania innych powraca, przypomnij sobie, że odrzucasz Boską duchową obecność w Tobie.

Jeśli wybrałeś drogę odkrycia twojej świętości, już nie będziesz chciał zignorować tę część ludzką w Tobie. Powinieneś powiedzieć: „Nie chcę mieć racji, tylko chcę znać prawdę. invitacion2Chcę by kierował mnie moje duchowe Ja. Nikt nie jest winien, z tego jak się czuję. To jest moje uczucie i szanuje je.” Te afirmacje będą wywoływać zaufania do siebie i do twojej drogi do SAMEGO SIEBIE, inaczej do świętości. Twoja dusza stanie się wtedy światłem, który łagodnie będzie poprowadzić Cię przez resztę twojego życia.

Aguila Mirko


14 lipca 2014, 19:56


2 komentarze


 • krystal:

  Swietny tema tMirko swego czasu tez tak postepowalam wszyscy wokol mnie byli winni tylko ja cacy i ktoregos dnia zlapalam sie na tym,pomyslalam co ja czynie przeciez to moje decyzje maja wplyw na moje zycie a nie ktos inny ,od tamtej pory uwazam aby nie popelniac tego bledu.Zycze Miko milych spacerow i doswidczen a to co zlosliwie mowia inni niech leci z wiatrem-pozdrow swoj Kraj i Amazonie.Pozdrowienia milosci,pokoju i harmoni sle .

  • mirko:

   Dzięki Krystal :* myślę, ze lepiej żyć własnym życiem a nie cudzym :*
   Pozdrowienia Miłości , Pokoju i Harmonii!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
POCIĄG ŻYCIA.

Życie wygląda tak jak podróż pociągiem. Z jego stacjami i zmianami torów, niektóre z wypadkami, z przyjemnymi niespodziankami w niektórych...

Zamknij